A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Ważne informacje dla klientów

Świętokrzyskie: przedsiębiorcy mogą już korzystać z pożyczek płynnościowych nawet do 3 mln zł

Urząd Marszałkowski uruchomił we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego preferencyjne pożyczki płynnościowe w kwocie do 3 mln zł. Wsparcie już jest dostępne. Pożyczka pozwala sfinansować wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zachować miejsca pracy. 

Pożyczka to wsparcie dla świętokrzyskich przedsiębiorców w dobie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa.

Więcej informacji tutaj

Przedłużenie okresu obowiązywania jednolitych zasad oferowania narzędzi pomocowych przez banki – moratorium pozaustawowego

W związku z przedłużeniem do 30 września 2020 r. przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego stosowania Wytycznych dotyczących ustawowych i pozaustawowych moratoriów na spłaty kredytów, które banki stosują w związku z kryzysem wywołanym COVID-19 (komunikat EBA z 19 czerwca 2020 r.*), podjęto decyzję o przedłużeniu okresu obowiązywania do 30 września 2020 r. (pierwotnie miało ono obowiązywać do 30 czerwca 2020 r.) „Stanowiska banków w zakresie ujednolicenia zasad oferowania narzędzi pomocowych dla...

Ponowne otwarcie biur regionalnych BGK

1 lipca ponownie otwieramy wszystkie biura regionalne. Będą one dostępne w godzinach 10:00-14:00. 

Dla zapewnienia Państwu bezpieczeństwa wstawiliśmy przesłony ochronne. Codziennie będziemy także dezynfekować często dotykane powierzchnie. 

Nadal zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mejlowego. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy także do kontaktu przez infolinię pod numerami telefonów: 801 598 888, +48 22 475 8888. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach...

Lubelska Fundacja Rozwoju wznawia nabór na Pożyczkę Płynnościową POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożyczką płynnościową POIR informujemy, że wybrane dotychczas instytucje finansujące systematycznie podejmują kolejne decyzje o przyznaniu pożyczki, aby móc otrzymać uzupełniające środki i rozpatrzyć jak najwięcej przyjętych wniosków.
Lubelska Fundacja Rozwoju, jako pierwsza z tych instytucji właśnie wznowiła nabór. O Pożyczki mogą ubiegać się przedsiębiorcy w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubelskim i...

Rodzina na swoim - informacja dla kredytobiorców

Informujemy, że w związku z publikacją 23 czerwca 2020 r. w Dzienniku Ustaw tzw. Tarczy 4.0 nastąpiły zmiany art. 15zg Ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.), dotyczące obsługi programu Rodzina na Swoim.

Link do publikacji znajduje się na stronie: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1086. - Program Rodzina na Swoim...

Fundusz Dopłat do Oprocentowania - dla kogo i na jakich warunkach?

Prezydent podpisał już tzw. tarczę 4.0. Ustawa powołuje przy BGK Fundusz Dopłat do Oprocentowania. To kolejne rozwiązanie pomocowe dla firm dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy i jakie warunki muszą spełniać, by ubiegać się o wsparcie? Na pytania o Fundusz Dopłat do Oprocentowania odpowiada Elżbieta Stelmach z BGK.

Więcej informacji tutaj

Nawet 250 tys. pożyczki dla przedsiębiorców z zachodniopomorskiego

44 mln złotych trafi do przedsiębiorców z zachodniopomorskiego. Samorząd województwa we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego uruchomił pożyczki płynnościowe do 250 tys. złotych dla mikro-, małych i średnich firm, które mierzą się ze skutkami pandemii. Nabór wniosków trwa – wystarczy zgłosić się do pośredników finansowych, współpracujących z BGK.

Więcej informacji tutaj

Już wkrótce rusza nowy nabór wniosków na pożyczkę płynnościową POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożyczką płynnościową POIR informujemy, że wybrane dotychczas instytucje finansujące systematycznie podejmują kolejne decyzje o przyznaniu pożyczki, aby móc otrzymać uzupełniające środki i rozpatrzyć jak najwięcej przyjętych wniosków. Na przełomie czerwca i lipca, Bank Gospodarstwa Krajowego wybierze nowych pośredników finansowych, którzy otworzą nabory wniosków o pożyczki. Nabory te będą realizowane z dodatkowej puli środków wynoszącej...

Ruszył nabór wniosków o premię technologiczną na nowych zasadach

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) uruchomił 1 czerwca nabór wniosków o premię technologiczną na korzystniejszych zasadach. Premia technologiczna to dotacja, która spłaca do 70 proc. kredytu technologicznego zaciągniętego przez firmę w banku komercyjnym. Innowacyjni przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie do 30 grudnia 2020 r.

Korzystne zmiany w kredycie na innowacje technologiczne są częścią tarczy antykryzysowej, przygotowanej przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Więcej informacji w...

Webinary dla przedsiębiorców. Zapraszamy na cykl wideokonferencji!

Kto może uzyskać pożyczkę płynnościową ze środków unijnych w jej kolejnym naborze? Na jakie ułatwienia mogą liczyć przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt na innowacje technologiczne? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Banku Gospodarstwa Krajowego i z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Bezpłatne webinaria dla przedsiębiorców odbędą się 2 i 4 czerwca br.

 

Cykl „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to 20 spotkań on-line organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Polską Agencję...

Jednolite zasady oferowania narzędzi pomocowych przez banki – moratorium pozaustawowe

19 maja 2020 r. zakończyły się prace nad „Stanowiskiem banków w zakresie ujednolicenia zasad oferowania narzędzi pomocowych dla klientów sektora bankowego”. Stanowisko, które wypracowały banki-członkowie Związku Banków Polskich:

  • jest moratorium pozaustawowym w rozumieniu wytycznych EBA (Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego), dotyczących ustawowych i pozaustawowych moratoriów na spłaty kredytów, które banki stosują w związku z kryzysem wywołanym COVID-19,
  • zostało przez Urząd Komisji Nadzoru...

Podkarpacie rozszerza tarczę – 220 mln zł na pożyczki płynnościowe

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego wprowadzili zmiany w pożyczkach dla przedsiębiorców. Wsparcie jest już udzielane na zasadach, które uwzględniają sytuację przedsiębiorców odczuwających skutki zamrożenia gospodarki. W planach jest uruchomienie kolejnych pieniędzy na wsparcie firm w regionie – aż 220 mln zł, które Zarząd Województwa przeznaczy na pożyczki płynnościowe. Te działania uzupełniają działającą w całym kraju tarczę antykryzysową.

Wię...

Nabór wniosków na pożyczkę płynnościową POIR wstrzymany

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Pożyczką płynnościową POIR, informujemy że wstrzymane zostały wszystkie nabory wniosków w instytucjach finansujących. Wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej pracujemy nad tym, by do pośredników trafiła dodatkowa pula środków na pożyczki – 150 mln złotych.  To, czy i kiedy konkretna instytucja finansująca wznowi nabór wniosków zależy m.in. od wyników weryfikacji już przyjętych wniosków o pożyczki.

Pożyczki płynnościowe...

150 mln zł w dodatkowej puli środków z Pożyczki Płynnościowej POIR

Szanowni Państwo,

W związku z ogromnym zainteresowaniem Pożyczką Płynnościową POIR, wkrótce zostanie uruchomiona dodatkowa pula środków – 150 mln zł.

Niezależnie od tego, już można składać wnioski do nowo wybranych instytucji finansujących. Są to:

  • Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (nabór wstrzymany),
  • Fundusz Regionu Wałbrzyskiego (nabór wstrzymany),
  • Fundusz Górnośląski SA (nabór wstrzymany),
  • Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach (nabór wstrzymany),
  • Konsorcjum: Fundusz Wschodni...

Informacja o wyczerpaniu części środków na Pożyczkę płynnościową POIR

Informujemy, że z powodu ogromnego zainteresowania Pożyczką płynnościową POIR trzech z pośredników finansowych – Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, Lubelska Fundacja Rozwoju oraz Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości – zawiesiło przyjmowanie wniosków pożyczkowych od przedsiębiorców. Złożone wnioski przekroczyły środki przyznane na ten cel przez BGK.

Pożyczek nadal udziela Polska Fundacja Przedsiębiorczości (w województwach: pomorskie, zachodniopomorskie,...

1 2