Powrót

Jak oszczędzić czas i wygodnie podpisywać dokumenty? Sprawdź dlaczego powinieneś używać kwalifikowanego podpisu elektronicznego!

Czy we współpracy z BGK korzystali już Państwo z kwalifikowanych podpisów elektronicznych? To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, z którego można korzystać bez wychodzenia z domu lub biura na komputerze, tablecie czy smartfonie.

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest tak samo ważny jak podpis odręczny, jego stosowanie jest zgodne z polskim i europejskim prawem. Dzięki niemu nie trzeba już drukować dokumentów i wysyłać ich w postaci papierowej. Podpis można złożyć w dowolnym momencie, w łatwy sposób, a podpisany dokument od razu wysłać do odbiorcy. Kwalifikowany podpis elektroniczny zapewnia pełne bezpieczeństwo danych, a osoby niepowołane nie mogą go sfałszować, ani zmienić treści podpisanych dokumentów. Nie trzeba już drukować i przechowywać papierowych dokumentów, więc zyskuje też środowisko.
 

We współpracy z BGK kwalifikowanym podpisem elektronicznym mogą Państwo podpisać m.in.:

  • umowy cywilno-prawne zawierane na odległość (np. umowa kredytu)
  • dyspozycje dotyczące usług bankowych
  • wnioski o udostępnienie nowych usług (np. kredyt, gwarancja, rachunek)
  • umowy zawierane za pośrednictwem platformy zakupowej (dotyczy dostawców BGK).

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest przypisany do osoby fizycznej, dlatego można z niego korzystać nie tylko w sprawach służbowych, ale także na przykład w osobistych kontaktach z urzędami.

Więcej informacji o kwalifikowanych podpisach elektronicznych, możliwościach ich zastosowania i o tym, jak pozyskać taki podpis, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej - podpis kwalifikowany.