W związku z sytuacją wywołaną pandemią COVID-19 klienci korzystający z kredytów udzielanych bezpośrednio przez BGK, mogą ubiegać się o zawieszenie spłaty kredytu na 3 miesiące. W przypadku kredytów obrotowych możliwe jest również odnowienie istniejącego kredytu na okres do 6 miesięcy. 

 

Kredyty dla firm i JST

Klientów, którzy chcą ubiegać się o czasowe zawieszenie spłaty kredytu lub odnowienie istniejącego kredytu obrotowego prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy z obsługującym Państwa doradcą lub regionem BGK. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji pod dotychczasowymi numerami telefonów i mejlami (https://www.bgk.pl/kontakt/placowki/).

Rozpatrzenie wniosku,  zawieszenie spłaty kredytu lub odnowienie istniejącego kredytu obrotowego jest zwolnione z opłat.

 

Kredyty hipoteczne dla klientów indywidualnych

 

Klientów indywidualnych mających w BGK kredyt hipoteczny, którzy chcą skorzystać z czasowego zawieszenia spłaty kredytu prosimy o wypełnienie wniosku i przesłanie go na adres bgk@bgk.pl lub kontakt z Infolinią BGK: 801 598 888, 22 475 8888. Zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych jest możliwe na 3 miesiące i wydłuża ono okres kredytowania o czas zawieszenia. Odsetki od zawieszonych rat zostaną doliczone do pierwszej raty przypadającej do zapłaty po okresie zawieszenia, co oznacza, że pierwsza rata do zapłaty po tym okresie może być odpowiednio wyższa. Rozpatrzenie wniosku i zawieszenie spłaty kredytu jest zwolnione z opłat. W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z infolinią.

 

Kredyty udzielane ze środków Funduszu Żeglugi Śródlądowej

Armatorów (kredytobiorców), którzy chcą ubiegać się o czasowe zawieszenie spłaty kredytu, 

prosimy o kontakt z obsługującym Państwa regionem BGK (https://www.bgk.pl/kontakt/placowki/) lub telefonicznie: +48 509 494 111, +48 502 737 774.

Rozpatrzenie wniosku i zawieszenie spłaty kredytu jest zwolnione z opłat.

 

Informacja dla kredytobiorców w programie wsparcia społecznego budownictwa czynszowego (SBC) znajduje się na stronie.