A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Kredyt technologiczny wspiera najbardziej innowacyjne polskie firmy

pdf

Beneficjent Kredytu technologicznego, Spółka SEPPA z Chełmży, została wyróżniona w plebiscycie „Euro Symbol Innowacji 2013", prowadzonym przez redakcję Monitora Rynkowego. Przedsiębiorstwo zrealizowało z sukcesem dwa projekty sfinansowane kredytem technologicznym. Kapituła plebiscytu przyznała firmie wyróżnienie za wprowadzenie na rynek palet wykonanych w technologii tekturowej.

Palety tekturowe z powodzeniem zastępują zarówno palety drewniane, jak i palety z tworzyw sztucznych, zapewniając tym samym ograniczenie zużycia drewna i ropy naftowej.

Nowe produkty firmy SEPPA charakteryzują się wysoką wytrzymałością, przy jednoczesnej niskiej masie własnej. Paleta tekturowa wytrzymuje obciążenie do 2000 kg, co czyni ją najbardziej trwałą paletą tekturową na rynku krajowym. Produkt jest przy tym ekologiczny ze względu na zmniejszenie zużycia surowca - tektury i kleju stosowanego do łączenia jej kolejnych warstw. Palety można także całkowicie poddać recyklingowi.

Wdrożenie całkowicie Nowej technologii wytwarzania palet tekturowych na regał wysokiego składowania zostało dofinansowane przez BGK kwotą 3,6 mln zł, w ramach działania 4.3 Kredyt technologiczny PO IG.

Właściciele - Jerzy Gil i Paweł Węgrzyn planują kolejne inwestycje technologiczne. Panowie liczą, że uda się pozyskać kolejne środki unijne - już w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Wprowadzanie innowacyjnych przedsięwzięć wiąże się z ryzykiem i kosztami, na które bez wsparcia ze środków publicznych firmy nie byłoby stać.

Jerzy Gil i Paweł Węgrzyn - właściciele firmy SEPPA S.C.