A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

10 lat Polski w Unii Europejskiej

pdf

1 maja obchodzić będziemy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z partnerami z całej Polski planuje liczne działania, które zaprezentują skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w UE i wykorzystaniu Funduszy Europejskich.
Akcja obejmuje m.in.:

  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, bądź ze zniżką lub zapewnią też dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!
  • Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu. Transmisja na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów!

Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji, w tym programów angażujących widzów.
Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania programów telewizyjnych!
Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na stronie www.10latwue.pl. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.

Informujemy, że w ramach akcji, Dzień Otwarty organizuje także jeden z beneficjentów działania 4.3 Kredyt technologiczny PO IG - firma AeroTunel. 10 maja br. będzie można odwiedzić miejsce realizacji projektu „Wdrożenie technologii symulacji swobodnego spadania". Na czym polegał? Przyjdź i zobacz sam! Serdecznie zapraszamy w imieniu beneficjenta. Szczegóły organizacyjne na stronie: http://www.10latwue.pl/atrakcje/latanie-w-tunelu-aerodynamicznym-20140510/.