Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny

Aparthotel Inspire Miodova Residence - świetna lokalizacja, niepowtarzalny styl

 

 

Usytuowany na krakowskim Starym Mieście, niedaleko Rynku Głównego i bazyliki Mariackiej Aparthotel Inspire Miodova Residence zachwyca nie tylko lokalizacją, ale niepowtarzalnym stylem. Pomimo trudnego czasu dla branży turystycznej i hotelowej właściciele obiektu nie zwalniają tempa. Dzięki pozyskanym funduszom z pożyczki unijnej przeprowadzili remont, który wpłynie na podwyższenie komfortu przyszłych gości.


Anna Łudzik, właściciel hotelu

Czym właściwie różni się aparthotel od zwykłego hotelu?

Aparthotel to nic innego jak połączenie apartamentu - szeroko rozumianego w pełni wyposażonego mieszkania, z hotelem, gdzie na gości czeka personel, możliwość zamówienia posiłków, transferów czy biletów do najważniejszych zabytków Krakowa. W naszym obiekcie oferujemy apartamenty o różnym standardzie, które łączy jedno - elegancki wygląd, połączony z wysokim komfortem pobytu.

 

Jacy klienci decydują się zazwyczaj na skorzystanie z Państwa usług?

W podróży - czy to prywatnej czy służbowej - dobrze jest zatrzymać się w odpowiednim miejscu. Takim nie tylko o dobrej, bezpośredniej lokalizacji, ale i w miejscu komfortowym, zapewniającym świetny odpoczynek, schronienie, będącym namiastką domu. Po powrocie, czy to z całodziennego zwiedzania czy ze spotkań biznesowych, dobrze jest odpocząć. Odpocząć w miejscu, w którym wszystko jest takie, jakie być powinno. W którym nic nie przeszkadza, nic nie irytuje, a wręcz przeciwnie - przynosi spokój, którego potrzebujesz, by się zrelaksować lub pracować. Takie właśnie jest to miejsce dla naszych gości.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne trudności w branży hotelarskiej. Jak wyglądało to w Państwa przypadku? Z jakimi problemami mierzyliście się w ostatnich miesiącach? 

Pandemia to dla nas wciąż bardzo trudny temat. Głównym odbiorcą usług hotelarskich w Krakowie są przede wszystkim zagraniczni goście. Brak możliwości swobodnego przemieszczania się między krajami spowodował w ubiegłym roku duży spadek liczby przybywających gości. System szczepień w wielu krajach jest już zaawansowany, co daje nam nadzieję, że goście szybo do nas powrócą.

 

Pomimo trudności staracie się Państwo rozwijać swój biznes. Otrzymaliście Państwo wsparcie z unijnej pożyczki dla start-upów z projektu Małopolska Pożyczka.

Skorzystaliśmy z pożyczki dla start-upów udzielonej przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego. O pożyczkę wystąpiliśmy we wrześniu 2019 roku i w ciągu dwóch miesięcy udało się pozyskać środki na aranżację i wykończenie naszych apartamentów. Wcześniej z podobnego finansowania korzystali nasi znajomi i również byli zadowoleni ze współpracy, co skłoniło nas – oprócz niskiego oprocentowania, do złożenia wniosków.
 

Anna Łudzik, właściciel hotelu

 

Na co zostały przeznaczone środki z pożyczki?

Wszystkie środki finansowe zostały wykorzystane na aranżację i wykończenie dziewiętnastu apartamentów, którymi dysponuje nasz Aparthotel Inspire Miodova Residence. Budynek wynajęliśmy w stanie deweloperskim, wszystkie elementy łazienek oraz pokoi zostały zakupione i wykonane przez nas.
 

Ile gości jest w stanie przyjąć Państwa obiekt? Czym wyróżnia się na mapie podobnych miejsc w Krakowie?

W naszym obiekcie jednocześnie mogą przebywać nawet 52 osoby. Dysponujemy pokojami 2, 3 i 4 - osobowymi. Całość to połączenie funkcjonalności i designu. Postawiliśmy na kwiaty i kolory, których ostatnio - mamy wrażenie - brakuje w naszym życiu. Naszym celem było to, by goście czuli się swobodnie, bez nadęcia, a jednocześnie czuli, że są we wnętrzach, które powstały z dbałością o każdy szczegół i element wyposażenia. Wyszliśmy z założenia, że najważniejszym elementem pokoju jest łóżko. Właśnie tej kwestii poświęciliśmy szczególnie dużo uwagi.
 

Za co goście szczególnie chwalą Aparthotel Inspire Miodova Residence? Co im się szczególnie podoba? 

Goście szczególną uwagę zwracają na jakość wyposażenia i design całego obiektu. Cenią sobie również czystość, co w chwili obecnej, ze względu na obostrzenia epidemiczne, jest szczególnym priorytetem. Wielu gości wraca do nas ponownie, co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.


Anna Łudzik, właściciel hotelu

 

Czy w kolejnych latach zamierzacie Państwo przeprowadzić kolejne inwestycje? Jakie macie Państwo plany? 

Nasz obiekt został oddany do użytku gości na przełomie 2019/2020 roku. Wszystkie elementy wyposażenia są nowe, cały czas na bieżąco konserwujemy wszystkie urządzenia i elementy wyposażenia, by jak najdłużej mogły służyć naszym gościom. Serdecznie zapraszamy do nas, by samemu przekonać się jak pięknym i inspirującym miejscem jest krakowski Kazimierz. Po spacerze pełnym niesamowitych zaułków i nastrojowych ulic, odpoczynek w niepowtarzalnych aranżacjach naszego Aparthotelu Inspire Miodova na pewno będzie prawdziwą przyjemnością.