Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny

Centrum Rozrywki BSK

logo przedsiębiorcze opolskie

 

 

Nowoczesny park trampolin, kręgielnia, bilard, gry laserowe oraz kawiarnia. Takie atrakcje oferuje Centrum Rozrywki BSK w Ozimku. Miejsce to nie powstałoby, gdyby nie odważna decyzja dwójki przedsiębiorców: Mirosława Sosny i Waldemara Kobieni. Dzięki pożyczce na rozwój firm z projektu „Przedsiębiorcze Opolskie” oferowanej przez BGK, przeprowadzili modernizację starego obiektu i stworzyli nowoczesne centrum rozrywki dla mieszkańców województwa opolskiego.

Właściciele Centrum Rozrywki BSK - Mirosław Sosna, Waldemar Kobienia

Miejsce, które Państwo stworzyliście mogłoby firmować hasło „aktywna rozrywka dla całej rodziny”. Ile pracy włożyliście, by taki obiekt powstał? 
Wyzwań było naprawdę dużo, a najpoważniejszym generalny remont całego obiektu. Powierzchnia jest ogromna, bo prawie 2,2 tys. m2. Modernizacja była przeprowadzona kompleksowo. Zrobiliśmy nowy dach, elewację. Od początku zbudowaliśmy nowe łazienki, sale, nowe pomieszczenia i szatnie. Przystosowaliśmy obiekt do wysokiego standardu, jakim obecnie możemy się pochwalić.

A jak wyglądało to na samym początku?
Obiekt nie był najnowszy. W środku była duża sala eventowa, stara niewykorzystana kręgielnia. Sala gimnastyczna miała uszkodzone okna. Stan opłakany, ale było to miejsce z niezwykłym potencjałem. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak można je wykorzystać by przynosiło satysfakcję zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym. Padło właśnie na park trampolin i inne towarzyszące atrakcje - tak, żeby każdy w tym miejscu znalazł coś dla siebie.

Kolejnym krokiem był zakup urządzeń i wyposażenia?
Z pożyczki unijnej na rozwój firm pozyskaliśmy aż 1,2 mln złotych. Bez tych środków stworzenie takiego biznesu nie byłoby możliwe. Oprócz remontu, który pochłonął znaczną część pieniędzy, wykorzystaliśmy je na stworzenie naszych głównych atrakcji, a oprócz tego otworzyliśmy kawiarnię i pizzerię. Dziś można spędzić u nas cały dzień dobrze się bawiąc, a po aktywnej rozrywce nasi goście mogą też coś zjeść. Przy kręgielni działa pizzeria, gdzie można znaleźć pyszną pizzę i przekąski. Na terenie obiektu jest też Cafe Retro – kawairnia urządzona w klimatycznym stylu, gdzie na spokojnie można wypić kawę, a do tego zjeść ciastko, gofra albo spróbować herbat w wielu smakach i rodzajach.

Jakie atrakcje są Państwa czołowymi?
Jump Heaven to nasz park trampolin, w którym świetnie będą bawić się najmłodsi, ale także dorośli. Dzieci i młodzież mogą pograć na trampolinach w grę zbijaka lub siatkówkę, albo po prostu poskakać. Dorośli na trampolinach pod okiem trenerów mogą poprawić swoją kondycję i koordynację ruchową. Oprócz tego można skorzystać z kręgielni, pograć w bilard, porzucać do tarczy dart’s albo wejść w interaktywną symulację za pomocą gier laserowych. 

Ze swoim biznesem trafiliście Państwo w ciężki, pandemiczny czas. Usługi przez długi czas były zamrożone.
Remont rozpoczęliśmy w listopadzie 2018 roku, a modernizację zakończyliśmy w czerwcu 2019 roku. Zakładaliśmy, że promocja naszej działalności i pokazanie obiektu mieszkańcom regionu chwile zajmie, więc byliśmy cierpliwi i z nadzieją patrzyliśmy w przyszłość. Powoli wszystko zaczęło się rozkręcać. Szkoły zaczęły organizować u nas zajęcia dla dzieci, rodzice wynajmowali obiekt na urodziny, dorośli zgłaszali się z propozycjami organizacji imprez okolicznościowych. Kiedy po pierwszych miesiącach udało nam się uzyskać rentowność, musieliśmy zmierzyć się z pandemią. To był ciężki czas, ale przetrwaliśmy.

 

Właściciele Centrum Rozrywki BSK, Mirosław Sosna, Waldemar Kobienia

 

Po lockdownie klienci do Państwa wrócili?
Następowało to bardzo powoli, bo kilka miesięcy, ale dziś obserwujemy stały wzrost zainteresowania. Wbrew pozorom lato nie jest dla nas szczytem sezonu, bo w okresie letnim wiele osób wyjeżdża z miasta na wakacje, zapotrzebowanie na rozrywki wewnątrz obiektów jest mniejsze. Dziś wracamy do normalnego funkcjonowania i cieszy nas, że nasze atrakcje cieszą się powodzeniem. Wiele opinii, także w internecie, jest pozytywnych. Goście chwalą nie tylko atrakcje, ale nawet naszą pizzę czy kawę. Warto wpaść i spróbować!

Jakie macie Państwo plany rozwoju?
Chcemy się sukcesywnie rozwijać i całościowo wykorzystać nasz potencjał. Można u nas aktywnie spędzić czas, zorganizować urodziny dla dzieci, wpaść ze znajomymi na pizzę, zorganizować wieczór kawalerski, ale także większy event. Mamy u siebie salę na 80-100 osób i w większym stopniu chcielibyśmy zacząć promować nasze usługi, jeśli chodzi o organizację imprez okolicznościowych. Nie zapominamy jednak o najmłodszych. Zauważyliśmy, że rodzice, którzy nas odwiedzają ze starszymi dziećmi, nie znajdują u nas atrakcji dla kilkulatków. W najbliższym czasie stworzymy więc coś dla naszych najmłodszych gości, tak by i one mogły się bezpiecznie i spokojnie pobawić, a rodzice odpocząć. Zależy nam na tym, by po wizycie w Centrum Rozrywki BSK na twarzach wszystkich naszych klientów gościł szeroki uśmiech!

 

Belka z logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Opolskie Kwitnące Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego