Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny

Centrum Hiperbaryczne Concept

logo DIP - inwestycje, innowacje, energetyka

 

 

 

Skuteczność terapii hiperbarycznej w profilaktyce i leczeniu wielu chorób przewlekłych, została potwierdzona w setkach badań naukowych, a zabiegi polegające na dostarczaniu ogromnej ilości tlenu do organizmu człowieka stają się w Polsce coraz popularniejsze. Z tego rodzaju usług mogą korzystać także mieszkańcy Wrocławia. Centrum Hiperbaryczne Concept posiada komory hiperbaryczne, dostępne dla każdego, a pacjenci korzystający z zabiegów są pod stałym nadzorem merytoryczno-naukowym i opieką wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów. Firma rozpoczęła działalność w styczniu 2015 roku, a w zakupie komór hiperbarycznych pomogła unijna pożyczka na rozwój firm udzielana w województwie dolnośląskim.

 

Czym jest właściwie Centrum Hiperbaryczne?

Dziś to już nie jedno miejsce, ale sieć placówek, w których przeprowadzane są zabiegi tlenoterapii w najnowocześniejszych w Polsce klinicznych komorach hiperbarycznych, przy udziale obsługi medycznej na najwyższym poziomie. Hiperbaria tlenowa jest skutecznym sposobem leczenia wielu schorzeń, której działanie potwierdzają liczne badania naukowe.

Centrum hiperbaryczne Concept

Na czym dokładnie polega taki zabieg w komorze hiperbarycznej?

Metoda ta, dzięki odpowiednio wyższemu ciśnieniu powietrza, umożliwia pokonanie fizjologicznych barier przenikania cząsteczek tlenu przez tkanki. W efekcie gazy znajdujące się pod zwiększonym ciśnieniem mogą szybciej dyfundować do płynów i gromadzić się tam w zwiększonych stężeniach. Oznacza to, że tlen może przenikać tam, gdzie w normalnych warunkach atmosferycznych nie ma szans się dostać.

Co daje pacjentom taki rodzaj terapii? Jakie korzyści? Czy taka terapia jest droga?

Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej dochodzi przede wszystkim do dotlenienia organizmu, a co za tym idzie redukcji stanów zapalnych, mobilizacji produkcji komórek macierzystych (dzięki czemu możliwe jest szybsze gojenie się ran) czy poprawy metabolizmu. Ogromnie wpływa także na regenerację układu nerwowego i spowolnienia degeneracji neuronów oraz oczyszczenie organizmu z toksyn i drobnoustrojów. Poprawie ulega ogólna wydolność organizmu, kondycja skóry, pamięć i zdolności poznawcze. Koszt terapii uzależniony jest od ilości zabiegów, które z kolei zależą od możliwości finansowych pacjenta. Dzięki współpracy z licznymi instytucjami charytatywnymi mamy możliwość dofinansowania leczenia dzieci i osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Centrum hiperbaryczne Concept

By uruchomić biznes zdecydowaliście się Państwo na pozyskanie środków z pożyczki unijnej. Na co została przeznaczona?  

Przekonało nas do tego przede wszystkim niskie oprocentowanie. Dzięki pożyczce zakupiliśmy dwie kliniczne komory hiperbaryczne. Udało nam się pozyskać na ten cel 500 tys. złotych. Pozostałą, brakującą część włożyliśmy sami. Dzięki takiej inwestycji nasza firma mogła przejść na wyższy, w pełni profesjonalny poziom funkcjonowania, proponując pacjentom usługi najwyższej jakości w nowoczesnych i certyfikowanych urządzeniach.

Działacie Państwo dziś na szeroką skalę - w kilku miejscach. Czy tego rodzaju zabiegi cieszą się popularnością? Dla jakich pacjentów taka terapia jest najlepsza? Z jakimi schorzeniami?

Z roku na rok rzeczywiście obserwujemy wzrost zainteresowania terapią wśród pacjentów, a lista schorzeń będących wskazaniem do zabiegów wciąż się wydłuża. Z tlenoterapii hiperbarycznej może skorzystać każda osoba, która przejdzie pozytywnie kwalifikację do zabiegu. Leczenie w komorze skierowane jest np. do osób z trudno gojącymi się ranami, stopami cukrzycowymi, problemami dermatologicznymi jak trądzik czy łuszczyca. Dodatkowo wykorzystuje się ją w nagłej utracie słuchu czy przy problemach neurologicznych, np. po udarze mózgu. Hiperbaria tlenowa jest również skuteczną metodą w leczeniu boreliozy i neuroboreliozy ze względu na stworzenie środowiska bogatego w tlen, które jest nieodpowiednie do życia bakterii wywołujących chorobę. Sporą część naszych pacjentów stanowią także dzieci i osoby dorosłe z deficytami poznawczymi spowodowanymi zaburzeniami układu nerwowego. Są to pacjenci z Zespołem Aspergera, Zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i dzieci ze spektrum autyzmu.

Centrum hiperbaryczne Concept

Czyli możemy pomóc swojemu zdrowiu w zupełnie naturalny sposób.

Z zabiegów w komorze hiperbarycznej można korzystać także profilaktycznie, bez większego medycznego wskazania po prostu w celu dotlenienia organizmu i poprawy codziennego funkcjonowania. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin lub zajrzenia na stronę naszego Centrum Hiperbarycznego.

 

Belka z logo: Fundusze Europejskie Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Dolny Śląsk Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego