Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny

Co pomoże Ci zyskać przewagę już na starcie?

Co pomoże Ci zyskać przewagę już na starcie?

Prowadzenie własnej firmy nigdy nie jest łatwym kawałkiem chleba. Na drodze do celu czeka na Ciebie wiele mniejszych i większych przeszkód, których przeskoczenie często bywa problematyczne i zniechęcające. Aby wytrwać i dojść do celu, będziesz potrzebował trzech niezwykle ważnych cech, które pozwolą Ci osiągnąć to, co niewielu się udaje. Dzięki nim doczekasz prawdziwego, niepodważalnego sukcesu. Co to za cechy?

1. Przekonanie

Nie chodzi tu bynajmniej o przekonanie o własnej nieomylności. Tej cechy – o ile ją posiadasz – powinieneś pozbyć się jak najprędzej. A jeśli jej nie posiadasz, to uważaj, aby z czasem jej nie nabyć, gdyż niejednego biznesmena doprowadziła do ruiny.

Dla Ciebie najważniejsze jest przekonanie o tym, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest właśnie tym, co chcesz i co powinieneś robić. Przekonanie to pozwoli Ci znaleźć motywację do pracy, nawet w chwili zwątpienia, kiedy wszystko zda się działać przeciwko Tobie. A to, że chwile takie nadejdą, jest więcej niż pewne. Mając takie właśnie przekonanie, łatwiej będzie Ci podejmować te najważniejsze i najpoważniejsze decyzje, jak choćby o zaciągnięciu dodatkowego finansowania ze środków unijnych. Bez obaw o to, że za jakiś czas pożałujesz powziętej decyzji o założeniu własnej firmy.

2. Wytrwałość

Wytrwałość jest cechą cenioną zawsze i wszędzie. Nie ważne, czym się zajmujesz i w jak szerokim działasz zakresie – wytrwałość pomoże Ci pokonać przeciwności losu, a przede wszystkim chronić przed zwątpieniem.

Dla Ciebie, jako młodego, początkującego przedsiębiorcy, wytrwałość to jeden z kluczy do wspominanego już sukcesu. Dzięki wytrwałości będzie Ci łatwiej omijać przeszkody i podnosić po każdej porażce. Wytrwałość to cecha prawdziwych mistrzów – tak w sporcie, jak i w biznesie.

3. Cierpliwość

Brak cierpliwości właściciela niejedną już firmę doprowadził do zguby. Z danych GUS wynika, że 25 proc. firm z tego właśnie powodu nie jest w stanie przetrwać nawet roku. Jeszcze więcej, bo aż 40 proc. przedsiębiorstw, kończy swoją działalność przed upływem 3 lat od jej rozpoczęcia. A przecież wiadomym jest, że z reguły na pierwsze prawdziwe przychody trzeba czekać średnio całe 2 lata! Niestety, brak cierpliwości bardzo często wygrywa nawet z tak powszechną wiedzą.

Wszystkie 3 wymienione cechy to coś, z czym dobrze jest się urodzić, ale równie dobrze można je u siebie zwyczajnie wypracować. Warto to zrobić, zwłaszcza jeśli zna się ich znaczenie i prawdziwą wartość. A wartość tę mierzy się najcenniejszą walutą świata – sukcesami.