A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888
Mieszkanie na Start

Mieszkanie na Start

Dopłaty do czynszu dla najemców mieszkań

„Mieszkanie na Start” to rządowy program dopłat do czynszu. Kierowany jest do najemców nowych mieszkań utworzonych lub poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. Dopłaty otrzymają osoby spełniające warunki zapisane w ustawie. Za nabór najemców odpowiadać będzie gmina. To gmina, w uzgodnieniu z inwestorem, wskazuje, które lokale mieszkalne objęte są dopłatami.

Program dopłat do czynszu realizuje dwa główne cele: społeczny i inwestycyjny. Pierwszy stanowi pomoc dla gospodarstw domowych mających trudności w samodzielnym zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, drugi – zachętę do realizacji inwestycji polegających na budowie mieszkań na wynajem.

Informacja kwartalna o wysokości średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m² powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Dla najemców

Czynsz za wynajem mieszkania na rynku komercyjnym jest dla ciebie za wysoki? Twoje dochody są zbyt niskie, żeby zaciągnąć kredyt na zakup lokalu na własność? A może czekasz na przyznanie lokalu komunalnego? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, sprawdź, jak skorzystać z programu "Mieszkanie na Start". 

Dla gmin

Masz długą listę oczekujących na lokal komunalny? W Twojej gminie występuje niedobór mieszkań czynszowych? Masz zasoby mieszkaniowe, które wymagają rewitalizacji? Jeśli tak, sprawdź, jak włączyć się do programu "Mieszkanie na Start".