• Na grafice bombowiec PZL P-37A „Łoś” z numerem bocznym 72.11 - Dar pracowników BGK8 grudnia 1938 r. na dziedzińcu Belwederu miała miejsce niezwykła uroczystość. Pracownicy polskich banków państwowych wraz ze swoimi prezesami przekazali armii ufundowany z prywatnych składek samolot bojowy. W ten sposób do 212 eskadry stacjonującego na lotnisku Okęcie 1 Pułku Lotniczego trafił szczególny egzemplarz bombowca PZL P-37A „Łoś” z numerem bocznym 72.11. Na jego lewej burcie widniał napis "Dar pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego, Banku Polskiego, Państwowego Banku Rolnego, Pocztowej Kasy Oszczędności, Banku Polska Kasa Opieki".
     
  • Biblia wydrukowana przez GutenbergaPod koniec lipca 1939 r. do skarbca w centrali BGK złożony został jako depozyt Biblioteki Diecezjalnej w Pelplinie bezcenny egzemplarz dwutomowej Biblii, wydrukowanej przez samego Gutenberga w latach 1452-1455. Do dnia dzisiejszego zachowało się jedynie 48 egzemplarzy, w tym 20 kompletnych.


     
  • 5 sierpnia 1939 r. Biblioteka Narodowa, złożyła w skarbcu BGK jako depozyt dwie skrzynie bezcennych skarbpartytury Fryderyka Chopinaów polskiego i światowego dziedzictwa kulturowego. Wśród nich „Kazania Świętokrzyskie”, „Psałterz Floriański”, „Kronika Polski” bp Wincentego Kadłubka czy rękopisy partytur oraz listów Fryderyka Chopina. Ewakuowane z kraju przez kierownictwo BGK po wybuchu wojny dzięki temu ocalały i wróciły do Polski na przełomie lat 50 i 60.tych XX w. 
  • 26 września 1939 r. na gmach centrali BGK spadają bomby lotnicze. 
  • W 1945 roku gmach centrali BGK w Alejach Jerozolimskich, był siedzibą stołecznego ratusza. Od września 1945 r. na drugim piętrze gmachu, swoje urzędowanie rozpoczęła Centralna Komisja Likwidacyjna dla spraw byłej AK.
  • 1 stycznia 1946 r. w gmachu BGK otwarty został pierwszy na terenie Warszawy Urząd Stanu Cywilnego.
  • 1 lipca 1965 r. gmach BGK wpisany został do rejestru zabytków.