Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny
Powrót

Twój pomysł na biznes? Usługi remontowe to strzał w dziesiątkę!

Twój pomysł na biznes? Usługi remontowe to strzał w dziesiątkę!

Sytuacja lokali mieszkalnych na rynku pierwotnym jak i wtórnym rozwija się dość dynamicznie. Polacy coraz więcej i coraz chętniej lokują kapitał w nieruchomości. Zarówno nowe mieszkania, jak i leciwe kamienice cieszą się dużym zainteresowaniem inwestujących rodaków. Tak jedne, jak i drugie bardzo często wymagają mniejszych i większych robót, remontów oraz prac wykończeniowych. I właśnie ten fakt może posłużyć Ci za pomysł na Twój pierwszy, własny biznes.

Dlaczego firma świadcząca usługi remontowe to dobry pomysł na własny biznes?

Cały sekret udanego pomysłu na biznes tkwi w wykreowaniu potrzeby, a ta już duża zmierza ku wzrostowi. Przewidywania te wynikają wprost ze specyfiki polskiego rynku nieruchomości, który od wielu lat nie jest w stanie zapewnić Polakom wystarczającej liczby nowych domów oraz mieszkań. Choć branża budowlana nie może narzekać na brak zamówień, mimo wszystko dostarcza zdecydowanie mniej obiektów mieszkalnych, niż chcieliby tego konsumenci. Co to dla Ciebie oznacza?

  • Wzrastająca liczba nowych mieszkań to popyt na prace remontowe oraz wszelkiego rodzaju mniejsze wykończenia, poprawki, przeróbki itp.
  • Ciągłe nienasycenie rynku mieszkaniowego zmusza do wyboru lokali ze starego budownictwa, zwłaszcza kamienic i domów jednorodzinnych. Budynki te, ze względu na upływ czasu oraz niedostosowanie do nowych rozwiązań technologicznych, wymagają ciągłych prac naprawczych i remontowych, a to z kolei wiąże się z kolejnymi zleceniami na Twoje usługi.

Czego potrzebujesz do założenia własnej firmy zajmującej się remontami i pracami wykończeniowymi?

Środki finansowe – od tego, niestety, trzeba zacząć. Myśląc o własnej firmie, musisz mieć zapewnione fundusze, które pozwolą Ci przede wszystkim zdobyć odpowiedni sprzęt, narzędzia, a także środek transportu, a także wsparcie zespołu budowlanego. Do wyboru masz kilka opcji, jednak najkorzystniejszą na rynku są niewątpliwie pożyczki unijne. Dzięki nim zyskasz spore wsparcie na niezwykle korzystnych warunkach – w końcu jest to rozwiązanie z myślą o takich, jak Ty –  początkujących przedsiębiorcach.

Umiejętności – jeśli sam nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji do prowadzenia planowanej działalności, powinieneś zatrudnić przynajmniej jednego, dobrego fachowca, który pokieruje pracami. Jest to oczywiście dodatkowy koszt, ale warto go ponieść dla zapewnienia sobie przyszłych zysków.

Dobrej organizacji – o ile na początku, przy mniejszej ilości zleceń, powinieneś poradzić sobie bez problemu, później będziesz potrzebował naprawdę dobrej organizacji i nadzoru nad realizowanymi projektami. Im wcześniej opracujesz sobie odpowiedni do tego system, tym lepiej dla Ciebie.

Pamiętaj, że świadczone przez Twoją firmę usługi remontowe – choć nie brzmią zbyt romantycznie – często stanowić będą dla Twoich klientów sposób na spełnienie ich marzeń o idealnym domu czy mieszkaniu. Jeśli pomożesz im te marzenia spełnić, zyskasz ich wdzięczność, renomę i stałe źródło zleceń na wiele kolejnych lat.