Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjny
Powrót

Księgowość internetowa i biuro rachunkowe online. Idealne rozwiązania dla początkujących przedsiębiorców

Księgowość internetowa i biuro rachunkowe online. Idealne rozwiązania dla początkujących przedsiębiorców

Wizja samodzielnego prowadzenia księgowości czy wysokie opłaty za pracę profesjonalnego biura rachunkowego, często powstrzymują wiele osób, które zakładają własny biznes. Na szczęście, rozwój technologii informatycznej również przyszedł im z pomocą. Dzięki wprowadzeniu księgowości internetowej możesz obecnie prowadzić swoją księgowość znacznie taniej, i przy stałym wsparciu fachowych doradców. Dowiedz się, od czego zacząć.

Czym jest i na czym polega księgowość internetowa?

Księgowość prowadzona przez Internet powstała jako alternatywa dla tradycyjnych biur rachunkowych. Pomysł ten zrodził się z troski o rosnącą liczbę początkujących przedsiębiorców, w większości prowadzących własną działalność gospodarczą. Wszystkie (w dużej mierze) posiadane środki muszą oni przeznaczyć na rozwój biznesu, nie zaś na sprawy związane z księgowością i opłaty za usługi księgowe.

Księgowość internetowa pozwoli Ci samodzielnie kontrolować przepływ środków i zajmować się własnymi dokumentami księgowymi przy użyciu specjalnego oprogramowania dostępnego online. W razie jakichkolwiek problemów, będziesz mógł również skorzystać z pomocy fachowców, którzy w każdej chwili wesprą Cię w różnych kwestiach, jak księgowość, podatki czy prawo pracy. Dużą zaletą księgowości internetowej jest całodobowy dostęp do wszystkich dokumentów (ewidencje rozliczeń firmy) oraz możliwość wystawiania faktur w każdym miejscu i o każdej porze. Jedynym warunkiem jest tu jedynie dostęp do Internetu.

Jak wygląda współpraca z rachunkowym biurem online?

Biuro rachunkowe online jest rozwinięciem koncepcji księgowości internetowej. Rozwiązanie to – można by rzec – stanowi rozbudowaną wersję samodzielnie prowadzonej księgowości, przy użyciu programów dostępnych w Internecie. Biuro rachunkowe online, oprócz wszystkich wspomnianych wyżej walorów księgowości internetowej, pozwala korzystać z usługi księgowania dokumentów firmowych przez wykwalifikowanych księgowych.

W odróżnieniu od współpracy z tradycyjnym biurem rachunkowym, tutaj nie będziesz musiał tracić czasu na dojazd, a całą komunikację z nim prowadzisz za pośrednictwem Internetu. Wszystkie dokumenty do biura rachunkowego online dostarczasz w formie elektronicznej, także przez urządzenia mobilne, co niezwykle ułatwia prowadzenie własnego biznesu, zwłaszcza na jego początkowym etapie rozwoju. Dostarczone przez Ciebie dokumenty zostaną zaksięgowane automatycznie i przechowywane w tzw. chmurze, dzięki czemu będziesz miał do nich szybki i łatwy dostęp.

Zarówno księgowość internetowa, jak i rachunkowość online, gwarantują pełne bezpieczeństwo Twoim dokumentom. Nie tylko bowiem nie będą one zagrożone awarią firmowego komputera, ale też przechowywane są na zabezpieczonych serwerach z certyfikatami wierzytelności, na które trafią po uprzednim ich zaszyfrowaniu.