Kariera w IT

Kariera w IT

Pion IT to trzy ściśle współpracujące ze sobą departamenty

Departament Operacji IT 

zajmuje się wdrożeniem i utrzymaniem systemów i aplikacji. Poza standardowym Windowsem czy Linuxem zajmujemy się administrowaniem systemami specyficznymi dla bankowości (SWIFT, Alliance, Sorbnet). Również zarządzanie sprzętem oraz sieciami teleinformatycznymi należy do zadań tego departamentu.

Departament Rozwoju Systemów 

obsługuje pełen proces wytwórczy. Biuro Analiz i Architektury zbiera zapotrzebowanie, dba o zgodność architektury informatycznej z architekturą biznesową i przygotowuje szczegółowy opis wymagań (analiza systemowa – UML, BPMN). Analitycy ściśle współpracują z developerami Java (integracja) i .net, którzy tworzą nowe aplikacje i utrzymują te już funkcjonujące. Poza wspomnianymi java i .net używamy m. in. Angulara, WebAPI, T-SQL czy Bash. W departamencie działa również zespół testerów i wdrożeniowców dbających o jakość oprogramowania (standard ISTQB).

Departament Zarządzania Usługami 

wspiera pracowników banku w realizacji ich potrzeb związanych z rozwiązaniami IT. To tu przygotowywane są przetargi i umowy na dostarczenie sprzętu czy systemów bankowych. Również w tym departamencie działa help desk (HPSM), do którego trafiają zgłoszenia związane z problemami systemowymi (a czasami prośby o odblokowanie komputera, bo ktoś zapomniał hasła). Zarządzanie usługami obejmuje też obsługę kluczowych systemów bankowych takich jak DEF czy Kondor.

  • Wspólnie dostarczają one produkty i usługi, począwszy od zamówień i przetargów przez administrowanie systemami, do wytwarzania i konfigurowania funkcjonujących w banku narzędzi IT.

  • Projekty w obszarze IT prowadzimy w metodykach waterfall i hybrydowego Agile ze względu na to, że część wytwarzanych narzędzi realizujemy w oparciu o rozporządzenia.

Poznaj nasz proces rekrutacji i weź udział w transformacji.

 

Aplikacja przez naszą stronę lub jeden z portali ogłoszeniowych
Rozmowa z bezpośrednim przełożonym i rekruterem (tu może się pojawić prośba o rozwiązanie krótkiego zadania)
Rozmowa z dyrektorem departamentu
Złożenie oferty
  • Etap drugi i trzeci mogą odbywać się tego samego dnia. Całość procesu może odbywać się on-line (Skype, Teams, eRecruiter).

  • Po pomyślnym przejściu rekrutacji składamy ofertę. Jeśli kandydat ją akceptuje zaczyna się proces adaptacji – kontakt ze strony kadr, dostęp do aplikacji z informacjami o pracy w BGK i zaproszenie do szkoleń wstępnych (on-line).

  • Obecnie pracujemy w pełni zdalnie.

Aktualne oferty pracy