Co oferujemy?

Co oferujemy?
Oprócz wsparcia na każdym etapie kariery, szansy ciągłego rozwoju oraz możliwości pracy w inspirującym środowisku oferujemy dodatkowe benefity: 

szkolenia z umiejętności miękkich i twardych, dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursów językowych, dobra lokalizacja biura, bezpłatna platforma on-line do nauki języków obcych, wolontariat pracowniczy i dodatkowy dzień wolny na jego realizację, atrakcyjny system premiowy, elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy z domu, karta Multisport, prywatna opieka medyczna w szerokim zakresie, pracowniczy program emerytalny, ubezpieczenia na życie

 

Program talentowy

Dla pracowników wyróżniających się i z potencjałem prowadzimy Bank Talentów

 • To inicjatywa dla tych, którzy są ambitni, otwarci, zmotywowani do działania, nastawieni na rozwój i z łatwością odnajdują się w zmiennej rzeczywistości. 
 • Chcemy zidentyfikować największe talenty w naszym banku, zapewnić im możliwość rozwoju i wykorzystać swój potencjał.  
 • W projekcie zrealizujemy trzy roczne programy rozwojowe: Akademię Potencjału (dla ekspertów), Start Up (dla przyszłych menedżerów) i Mont Blanc (dla menedżerów)

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zagraj w grę Bieg Do BGK!

Chcesz wiedzieć więcej? Bieg do BGK! Zagraj w grę!

Wsparcie dla rodziców
 • W  naszym banku odbywają się warsztaty skierowane do rodziców z programu Wiele ról jedno życie. Nasi pracownicy mogą brać udział w spotkaniach m.in. na temat zdrowego i spokojnego snu małego dziecka, energii nastolatka, równowagi rodziców w pracy i życiu.  
 • Cyklicznie publikujemy ciekawe artykuły dotyczące rodzicielstwa. Po zamknięciu szkół spowodowanym pandemią COVID – 19 i wyzwaniami w zorganizowaniu opieki nad dziećmi i jednoczesnej pracy zdalnej stworzyliśmy pakiet informacji pt. „Kilka porad dla pracujących z domu rodziców, którzy jednocześnie zajmowali się dziećmi oraz pomagali dzieciom w zajęciach „szkoły online”.  Zawierał on informacje o wydarzeniach online oraz stacjonarnych dla dzieci i rodziców wraz z  linkami do strony wydarzenia oraz do stron z inspiracjami plastycznymi, kreatywnymi i manualnymi. 
 • Dla świeżo upieczonych rodziców przygotowaliśmy wyprawkę z: body, ekologicznym kocykiem wyprodukowany przez polską firmę oraz metryczkę i wlepkę, która ozdobi ich komputer czy notatnik.  
 • Nasi pracownicy mogą również liczyć na doradztwo związane z przygotowaniem się do roli rodzica i powrotu do pracy. Z funduszu socjalnego wypłacamy również jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka. Dodatkowo oferujemy możliwość dołączenia dzieci do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, a także wykupienie karty sportowej. Corocznie organizujemy rodzinne eventy z okazji Mikołajek. Nasze dzieci otrzymują świąteczne karty podarunkowe wraz z małym upominkiem. 
 • Dla nowych pracowników przygotowaliśmy w intranecie kompilację najważniejszych informacji: przepisy i regulacje nt. uprawnień pracowniczych, urlopu na opiekę nad dzieckiem, zwolnieniem lekarskim, przerwą na karmienie, skróconym czasem pracy. Informacje te zostały pogrupowane w 3 bloki tematyczne: Będę rodzicem, Zostałem rodzicem i Rodzic wraca do pracy.   
 • Ważnym elementem polityki prorodzinnej jest zorganizowanie zastępstwa na czas nieobecności związanej z rodzicielstwem. Zachęcamy naszych pracowników, aby po rozmowie ze swoim przełożonym zadbali o przekazanie osobie zastępującej wszystkich niezbędnych informacje, które pozwolą na przejęcie zadań.  
 • Zostaliśmy partnerem strategicznym Fundacji Share The Care, która promuje równy udział obojga rodziców w wychowaniu dzieci. Zależy nam na tym, żeby dbać o równość w pracy, wspierać kobiety w ich aktywności zawodowej i umożliwiać mężczyznom większe zaangażowanie się w rodzicielstwo.  
 • Zależy nam, aby nasi pracownicy, będący na urlopach związanych z opieką nad dzieckiem, byli na bieżąco z naszymi działaniami, dlatego raz na kwartał wysyłamy im  Newsletter  #rodzinka BGK. Są to informacje z życia banku. Takie działanie pozwala pracownikom na łatwiejszy powrót do pracy i szybsze wdrożenie się w codzienne życie firmy. 
 • Naszym pracownikom oferujemy ruchomy czas pracy. Mogą oni rozpoczynać pracę pomiędzy godziną 7.00 a 9.00 i kończyć odpowiednio po przepracowaniu 8 godzin. Dzięki temu pracujący rodzice mają większą elastyczność w planowaniu kalendarza opieki nad dzieckiem.  
 • Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki wspierające rodziców w miejscu pracy, przyczyniają się do lepszego i zrównoważonego działania naszego banku, a pracownikom pozwalają zachować balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.