Powrót

System identyfikacji masowych płatności (SIMP, SIMP Premium)

Dla kogo?

Małe i średnie przedsiębiorstwa, duże przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, samorządy

Na co?

Sprawne zarządzanie należnościami

O systemie

Usługa identyfikacji masowych płatności skierowana jest do firm i instytucji, które mają znaczną liczbę kontrahentów i przyjmują dużą liczbę wpłat. Dotyczy płatności masowych na rachunki wirtualne.

Usługa polega na identyfikacji wpłat dokonywanych przez posiadacza rachunku. 
Każdemu z kontrahentów przypisany zostaje unikalny numer rachunku wirtualnego w standardzie NRB, na który kieruje swoje zobowiązania. Wpłaty dokonywane są na konta wirtualne i księgowane bezpośrednio na rachunku masowych płatności. Informacje o wpłatach realizowanych za pomocą SIMP dostępne są w systemie bankowości elektronicznej, w formie raportów oraz na wyciągach bankowych poprzez umieszczenie dodatkowego oznaczenia w opisie operacji.
 

Korzyści

  • obniżenie kosztów związanych z przetwarzaniem danych o wpłatach - automatyzacja procesu identyfikacji wpłat pozwala na efektywną kontrolę należności i na redukcję kosztów monitorowania operacji.
  • niezawodność identyfikacji - wykorzystywanie unikalnych rachunków do identyfikacji wpłat.
    Rachunki przeznaczone dla indywidualnych kontrahentów pozwalają na zminimalizowanie liczby błędów podczas uzgadniania płatności oraz ograniczenie reklamacji.
  • oszczędność czasu – raporty w postaci plików elektronicznych z wykazem wpłat na rachunki wirtualne eksportowane są do systemu klienta, co pozwala na efektywne monitorowanie należności.
Skontaktuj się!

Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z Infolinią BGK lub znajdź najbliższy Region BGK.