A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888
Historie firm

Historie firm

 

Miedź to skarb Dolnego Śląska, ale poza wydobyciem spod ziemi istnieje jeszcze inna metoda jej pozyskiwania, czyli odzyskiwanie surowca ze starych kabli. Tym procesem zajmuje się firma Perge z Milicza.

Przedsiębiorstwo ma nowoczesną linię technologiczną, a kable pozyskuje zarówno od dostawców krajowych, jak i zagranicznych.

Zobacz, z czym firma Perge musiała się zmierzyć podczas pandemii i jak pomogły jej gwarancje BGK.

 

 

 

Agata SA to ikona polskiego handlu, jedna z najlepiej działających firm meblowych na polskim rynku. Powstała blisko 70 lat temu. Dzisiaj Agata to 29 salonów w całym kraju. Pracuje w nich blisko 3,3 tys. pracowników.

Z powodu koronawirusa firma musiała z dnia na dzień zamknąć swoje sklepy, dostosować organizację do nowej rzeczywistości, a niemal całą sprzedaż przenieść do internetu.

Dowiedz się, co pomogło Agacie przetrwać ten najtrudniejszy okres.

 

 

 

Romgos Gwiazdowscy to polska firma rodzinna, która zajmuje się budową gazociągów przesyłowych, sieci rozdzielczych, kopalń i stacji zaporowo-upustowych. Teraz buduje na terenie woj. małopolskiego 100-kilometrowy odcinek gazociągu wysokiego ciśnienia.

Pandemia zakłóciła łańcuchy dostaw podzespołów i materiałów potrzebnych do budowy gazociągu. Postawiła pod znakiem zapytania przyszłość 250 pracowników. W tym trudnym okresie spółka skorzystała z kredytu zabezpieczonego gwarancją de minimis.

Sprawdź, czy Romgos Gwiazdowscy uratowała miejsca pracy.

 

 

 

Rodzinna firma Novar z Krobii pod Toruniem od 25 lat produkuje stojaki reklamowe i ekspozycyjne. Dzięki gwarancjom z pakietu pomocowego BGK nie tylko przetrwała pandemię, ale i uruchomiła innowacyjny projekt, pomagający w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Novar zatrudnił elektroników do zbudowania układu sterującego urządzeniami do dezynfekcji. Za sprawą dodatkowego zasilania automaty można umieścić w dowolnym miejscu, a ich używanie jest bezdotykowe. W pakiecie dostarczany jest płyn do dezynfekcji.

Zobacz, jak podtoruński dostawca stojaków reklamowych zmienił produkcję.

 

Mieszcząca się w Lubawie, w woj. warmińsko-mazurskim, firma Szkłomal od 1990 r. świadczy kompleksowe usługi szklarskie. Zajmuje się m.in. obróbką szkła dla przemysłu meblowego i budowlanego. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym zatrudnia 200 osób.

Ograniczenia spowodowane pandemią negatywnie wpłynęły na działanie firmy. Większość odbiorców wstrzymała produkcję, Szkłomal nie miał nowych zleceń i musiał wstrzymać wysyłkę swoich produktów. Firma szukała wsparcia i znalazła je w BGK.

Zobacz, jak Szkłomal skorzystał z tarczy antykryzysowej.

 

Firma Monolit z Zambrowa na Podlasiu działa od 2014 r. i zajmuje się produkcją stolarki okiennej i drzwiowej z PCV oraz aluminium. Zatrudnia 200 osób.

Skutki pandemii jej pracownicy odczuli najmocniej w kwietniu, jednak dzięki wsparciu z BGK firma nie wstrzymała produkcji. Co więcej, firma chce rozszerzyć działalność, w szczególności eksportową i zwiększyć zatrudnienie o 10 proc. w tym roku.

Zobacz, jak Monolit poradził sobie, by nie wstrzymywać produkcji w czasie pandemii i jak postawił na rozwój.