A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Zasady bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej

pdf

Szanowny kliencie,

uprzejmie przypominamy, iż zgodnie z regulaminem świadczenia usług bankowości elektronicznej, posiadacz rachunku i użytkownicy zobowiązani są do zapoznania się i stosowania zasad bezpieczeństwa, znajdujących się na stronie banku, służącej do logowania się do systemu bankowości elektronicznej (https://www.bgk.pl/bezpieczenstwo/bezpieczne-korzystanie-z-systemow-bgk).


Wśród zasad tych znajdują się między innymi poniższe zalecenia:

  • Nie używaj tego samego hasła w różnych systemach/serwisach. Hasła używane służbowo muszą być unikatowe w każdym systemie/aplikacji oraz inne niż wszelkie inne hasła – w tym używane prywatnie.
  • Nie łącz się z systemem BGK poprzez inne niż zaufane służbowe/firmowe sieci, w tym bezprzewodowe (np. dostępne w hotelach, na lotniskach, sieci innych kontrahentów itp.).
  • Zdefiniuj adresy IP tak, aby ograniczyć możliwość logowania do systemu BGK z innych adresów (dot. bgk@24biznes i bgk24).

Zachęcamy do regularnego śledzenia informacji znajdujących się na stronie: https://www.bgk.pl/bezpieczenstwo/bezpieczne-korzystanie-z-systemow-bgk.