A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Aktualności dot. bezpieczeństwa

Ostrzegamy przed fałszywymi decyzjami z Urzędu Patentowego

Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa środków, prosimy zapoznać się z informacjami o sposobach wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Komunikaty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP, www.uprp.pl. 

 

„Jeżeli otrzymasz wezwanie do zapłaty, fakturę przypominające o upływającym okresie ochronnym lub związane z publikacją informacje o przedmiotach własności przemysłowej lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego, zanim zapłacisz: 

sprawdź uważnie i upewnij się, czy wezwanie do...

KOMUNIKAT FinCERT.pl - Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 26 września 2019 r. w sprawie wyłudzania poufnych informacji w związku ze zmianami funkcjonowania bankowości elektronicznej

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że na stronie ZBP pod linkiem: https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Wyludzanie-poufnych-informacji-zmiany-funkcjonowania-bankowosci-elektronicznej opublikowany został komunikat w sprawie wyłudzania poufnych informacji w związku ze zmianami funkcjonowania bankowości elektronicznej.

KOMUNIKAT

FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP

z dnia 26 września 2019 r.

w sprawie wyłudzania poufnych informacji w związku ze zmianami...

Ostrzeżenie UKNF dot. wyłudzania poufnych informacji w zw. z PSD2

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy,  że na stronie ZBP pod linkiem https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Ostrzezenie-UKNF-dot-wyludzania-poufnych-informacji-w-zw-z-PSD2 opublikowany został komunikat w sprawie ostrzeżenia jakie wydał UKNF dotyczącego potencjalnie możliwego wyłudzania poufnych informacji w związku z wdrożeniem PDS2. Treść komunikatu:

 

Ostrzeżenie UKNF dot. wyłudzania poufnych informacji w zw. z PSD2

W dniu 6 września 2019 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał...

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

Komunikat
Prokuratury Krajowej
Komendy Głównej Policji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 Europejskiego Centrum Konsumenckiego
FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 15 maja 2019 r.

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.
Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie...

Ostrzeżenie – weryfikacja poprawności numeru rachunku

W związku z obserwowanym wzrostem cyberataków w sektorze finansowym, w tym bardzo często na stacje robocze zleceniodawców, prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy obsłudze elektronicznych kanałów łączności oraz o sprawdzanie poprawności danych w zleceniach, także po ich złożeniu w banku. Szczególnie prosimy zwrócić uwagę na poprawność numeru rachunku bankowego odbiorcy płatności.

Więcej informacji nt. zasad bezpieczeństwa znajdą Państwo tu:

https://www.bgk.pl/bezpiecze...

Zasady bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej

Szanowny kliencie,

uprzejmie przypominamy, iż zgodnie z regulaminem świadczenia usług bankowości elektronicznej, posiadacz rachunku i użytkownicy zobowiązani są do zapoznania się i stosowania zasad bezpieczeństwa, znajdujących się na stronie banku, służącej do logowania się do systemu bankowości elektronicznej (https://www.bgk.pl/bezpieczenstwo/bezpieczne-korzystanie-z-systemow-bgk).


Wśród zasad tych znajdują się między innymi poniższe zalecenia:

  • Nie używaj tego samego hasła w różnych...

Bezpieczne korzystanie z systemów BGK

Szanowny kliencie,

bezpieczeństwo korzystania z serwisu bankowości internetowej zależy nie tylko od banku, ale w szczególności od jego użytkowników, w tym także od świadomości każdego z nich z obszaru zabezpieczeń własnego komputera. Niezabezpieczony komputer jest narażony na ataki z użyciem złośliwego oprogramowania, co w konsekwencji może prowadzić do strat finansowych dla Państwa instytucji.

Dbając o bezpieczeństwo transakcji naszych klientów, uruchomiliśmy nową stronę dot. bezpieczeństwa...