A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Aktualności dot. bezpieczeństwa

Uwaga! Ostrzegamy przez oszustami!

Ostrzegamy przez oszustami, którzy aby wyłudzić pieniądze wypłacane jako wynagrodzenie, podszywają się pod pracowników firm. Przesyłają oni do działów zajmujących się sprawami kadrowo-płacowymi wniosek o zmianę numeru rachunku bankowego wskazanego przez pracownika do wypłaty wynagrodzenia. Jeżeli dział odpowiedzialny za wypłatę wynagrodzeń zmieni numer konta na ten wskazany przez oszusta – wynagrodzenie zamiast do pracownika, trafi na konto złodzieja.

Dlatego otrzymując wniosek o zmianę...

Ostrzegamy przed fałszywymi decyzjami z Urzędu Patentowego

Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa środków, prosimy zapoznać się z informacjami o sposobach wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Komunikaty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP, www.uprp.pl. 

 

„Jeżeli otrzymasz wezwanie do zapłaty, fakturę przypominające o upływającym okresie ochronnym lub związane z publikacją informacje o przedmiotach własności przemysłowej lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego, zanim zapłacisz: 

sprawdź uważnie i upewnij się, czy wezwanie do...

Ostrzeżenie UKNF dot. wyłudzania poufnych informacji w zw. z PSD2

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy,  że na stronie ZBP pod linkiem https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Ostrzezenie-UKNF-dot-wyludzania-poufnych-informacji-w-zw-z-PSD2 opublikowany został komunikat w sprawie ostrzeżenia jakie wydał UKNF dotyczącego potencjalnie możliwego wyłudzania poufnych informacji w związku z wdrożeniem PDS2. Treść komunikatu:

 

Ostrzeżenie UKNF dot. wyłudzania poufnych informacji w zw. z PSD2

W dniu 6 września 2019 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał...

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności

Komunikat
Prokuratury Krajowej
Komendy Głównej Policji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
 Europejskiego Centrum Konsumenckiego
FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP z dnia 15 maja 2019 r.

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.
Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie...

Ostrzeżenie – weryfikacja poprawności numeru rachunku

W związku z obserwowanym wzrostem cyberataków w sektorze finansowym, w tym bardzo często na stacje robocze zleceniodawców, prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy obsłudze elektronicznych kanałów łączności oraz o sprawdzanie poprawności danych w zleceniach, także po ich złożeniu w banku. Szczególnie prosimy zwrócić uwagę na poprawność numeru rachunku bankowego odbiorcy płatności.

Więcej informacji nt. zasad bezpieczeństwa znajdą Państwo tu:

https://www.bgk.pl/bezpiecze...

Zasady bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej

Szanowny kliencie,

uprzejmie przypominamy, iż zgodnie z regulaminem świadczenia usług bankowości elektronicznej, posiadacz rachunku i użytkownicy zobowiązani są do zapoznania się i stosowania zasad bezpieczeństwa, znajdujących się na stronie banku, służącej do logowania się do systemu bankowości elektronicznej (https://www.bgk.pl/bezpieczenstwo/bezpieczne-korzystanie-z-systemow-bgk).


Wśród zasad tych znajdują się między innymi poniższe zalecenia:

  • Nie używaj tego samego hasła w różnych...

Bezpieczne korzystanie z systemów BGK

Szanowny kliencie,

bezpieczeństwo korzystania z serwisu bankowości internetowej zależy nie tylko od banku, ale w szczególności od jego użytkowników, w tym także od świadomości każdego z nich z obszaru zabezpieczeń własnego komputera. Niezabezpieczony komputer jest narażony na ataki z użyciem złośliwego oprogramowania, co w konsekwencji może prowadzić do strat finansowych dla Państwa instytucji.

Dbając o bezpieczeństwo transakcji naszych klientów, uruchomiliśmy nową stronę dot. bezpieczeństwa...