A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Tallinnie już 19 października

pdf
Już w poniedziałek, 19 października prezydenci 12 krajów Trójmorza spotkają się na Szczycie w Tallinnie, by rozmawiać o przyszłości tej inicjatywy.

 

Beata Daszyńska-Muzyczka, przewodnicząca rady nadzorczej Funduszu Trójmorza i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego opowie o znaczeniu Funduszu dla finansowania infrastruktury w regionie. Uczestnicy dyskutować będą o potencjale regionu Trójmorza, w tym o rozwoju infrastruktury cyfrowej, energetycznej i transportowej. 

Konferencję będzie można śledzić na www.3seas.eu. 

Początek transmisji o godz. 13.15 czasu polskiego. Debata „Smart money” z udziałem prezes BGK/przewodniczącej rady nadzorczej Funduszu Trójmorza zacznie się o godz. 15.30.

Fundusz Trójmorza jest ekonomicznym wymiarem Inicjatywy Trójmorza i wehikułem inwestycyjnym do finansowania kluczowych projektów infrastrukturalnych w regionie Trójmorza. Uzupełnia i wzmacnia zaangażowanie kapitałowe poszczególnych krajów i instrumentów finansowych Unii Europejskiej. Jest inicjatywą komercyjną i rynkową, która zapewni zróżnicowane możliwości inwestycyjne, a jej celem jest zarabianie i przynoszenie zysków inwestorom. 

Akt założycielski Funduszu został podpisany w maju 2019 r. z inicjatywy BGK i we współpracy z rumuńskim EximBankiem. We wrześniu br. do Funduszu dołączyła Estonia i Łotwa.