A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Ruszył konkurs „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!”

pdf

 

17 marca ruszył konkurs „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!". Do wygrania - płatne staże w spółkach Skarbu Państwa dla absolwentów polskich uczelni. Najlepsi zdobędą doświadczenie zawodowe w prestiżowych firmach z udziałem Skarbu Państwa.

- Młodzi Polacy powinni rozwijać swoje umiejętności w polskich przedsiębiorstwach. W spółkach z udziałem Skarbu Państwa jest dla nich miejsce. Dlatego gorąco zachęcam do włączenia się w pilotażowy program płatnych staży Ministerstwa Skarbu Państwa „Budujemy wartość polskiej gospodarki, pracuj dla nas!" - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

 

Staże będą się odbywały w firmach: ARP, BGK, ENEA, Energa, Grupa Azoty, Grupa LOTOS, KGHM, KSC, PERN „Przyjaźń", PGE, PGNiG, PGZ, PKN ORLEN, PKO BP, PKP Cargo, PZU i TAURON.

 

Laureaci pierwszego miejsca w każdej spółce zdobędą sześciomiesięczny staż płatny min. 2 500 zł brutto/mies. Nagrodą za zajęcie kolejnych miejsc będą staże trzymiesięczne (płatne min. 2 000 zł brutto/mies.).

- Ankieta personalna będzie sprawdzana przez system komputerowy i oceniana liczbą punktów. Część oceny końcowej będzie stanowił wynik uzyskany przez kandydata w teście kompetencji składającym się z 50 pytań, a część ocena z pracy dyplomowej i średnia ocen uzyskanych podczas studiów - wyjaśniła Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzeczniczka MSP.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę, zarejestrować się i do 31 marca 2015 r. wypełnić profesjonalną ankietę badającą predyspozycje do pracy. 

Najlepsi zostaną zaproszeni przez spółki na rozmowę kwalifikacyjną. W konkursie mogą wziąć udział absolwenci polskich uczelni, którzy w 2014 r. obronili pracę dyplomową uzyskując tytuł inżyniera, magistra lub magistra inżyniera. Laureaci zostaną wyłonieni do 8 maja 2015 r. Pierwsze staże rozpoczną się od 1 czerwca 2015 r.

 

Źródło:www.msp.gov.pl