A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Agencja DSK dla BGK

pdf

Do przetargu na agencję wspierającą działania promocyjne Banku Gospodarstwa Krajowego stanęło 13 agencji. Wygrała agencja reklamowa DSK i to ona będzie pracowała dla banku.

W lutym tego roku BGK ogłosił przetarg nieograniczony na wybór agencji wspierającej akcje promocyjne, w tym reklamowe. Przedmiot zamówienia dotyczył realizacji działań mających na celu budowę i umacnianie wizerunku, wzrost popularności produktów, usług i rozwiązań. Najwięcej punktów zdobyła warszawska agencja reklamowa DSK. Będzie ona wspierać działania reklamowe banku oraz współpracować przy tworzeniu strategii reklamowej offline i online. Jednym z najważniejszych zadań dla DSK będzie w najbliższym czasie przygotowanie kampanii związanej z 95-leciem istnienia BGK.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że agencja DSK została wybrana do prowadzenia kreatywnej obsługi Banku Gospodarstwa Krajowego. Fakt ten możemy postrzegać na pewno w kategoriach sukcesu i wyróżnienia. Tym bardziej, że w przetargu, w którym mieliśmy bardzo silną konkurencję, otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów – mówi Jacek Domański, prezes agencji reklamowej DSK.

W przetargu BGK wzięło udział 13 agencji. Zgodnie z ustawą Pzp z przyczyn formalnych bank musiał odrzucić aż osiem ofert.

- Ustawa Prawo zamówień publicznych jest bardzo wymagająca i dla oferentów, i dla zamawiającego. Dlatego z jednej strony cieszymy się, że nasz przetarg zainteresował aż tyle agencji kreatywnych, a z drugiej jest nam przykro, że musieliśmy odrzucić ponad połowę ofert z przyczyn formalnych. Gratulujemy agencji DSK wygranej i liczymy, że dzięki naszej współpracy, w 95-lecie istnienia BGK, Polacy lepiej poznają nasz bank i zrozumieją rolę banku rozwoju - podsumowuje Izabela Mościcka, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu BGK.

Najczęściej powtarzające się braki formalne to podpisanie oferty przez osobę nieuprawnioną, brak kwalifikowanego podpisu elektronicznego, brak formularza cenowego czy nieprawidłowe wniesienie wadium.