A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Aktualności

2,7 mld euro zasiliło projekty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym

Po pierwszym roku działania, wspólna inicjatywa na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym (ang. Joint Initiative on Circular Economy - JICE) zapewniła długoterminowe finansowanie projektów na kwotę 2,7 mld euro. Ma to przyspieszyć przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym. W sumie sześć największych publicznych instytucji finansowych w Europie, które powołały inicjatywę JICE, chce przeznaczyć na ten cel co najmniej 10 mld euro w ciągu pięciu lat (2019–2023).

Dowiedź się więcej. 

Fundusz Trójmorza rośnie. BGK zwiększył udział w Funduszu Trójmorza o 250 mln euro

Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest inicjatorem, współzałożycielem i głównym inwestorem w Funduszu Trójmorza, podniósł swoje zaangażowanie w Fundusz o 250 mln euro – poinformowała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, na szczycie Inicjatywy Trójmorza w Tallinnie. Łącznie akcjonariusze zaangażowali się w Fundusz na poziomie ponad 800 mln euro.

„Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na sytuację ekonomiczną wszystkich krajów i wymusiła podjęcie niestandardowych działań. Wyjście z kryzysu...

BGK z wysoką oceną agencji Fitch

Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy (IDR) Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na poziomie „A-” ze stabilną perspektywą.

BGK z nagrodą Dziennika Gazety Prawnej

Podczas finału tegorocznej edycji akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” otrzymaliśmy nagrodę główną. Dziennik Gazeta Prawna uhonorował Bank Gospodarstwa Krajowego za „zapewnienie efektywnej i wszechstronnej infrastruktury, wspierającej polskich przedsiębiorców i sektor finansowy”. Nagrodę odebrała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

Dziennik Gazeta Prawna od lat nagradza ważne postaci polskiego biznesu. W tym roku na wybór laureatów akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”...

Samorządy i spółki komunalne będą potrzebować dalszego wsparcia by utrzymać aktywność inwestycyjną

Bank Gospodarstwa Krajowego przeprowadził jedyne w Polsce kompleksowe badanie budżetów samorządów i spółek komunalnych wśród gmin, powiatów i województw. Z badania wynika, że samorządy obawiały się dużego ubytku dochodów podatkowych w związku z COVID-19. Dane Ministerstwa Finansów za lipiec są optymistyczne, jednak samorządy i ich spółki mogą potrzebować dalszej pomocy, by utrzymać aktywność inwestycyjną w najważniejszych sektorach.

Dowiedz się więcej.

Otwarcie szpitala współfinansowanego przez BGK

Żywiec ma nowy szpital. Udział w jego realizacji ma Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) – który udzielił finansowania w kwocie 140 mln zł, co stanowi 60 proc. kosztów całej inwestycji. Szpital powstał na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i spółką InterHealth Canada. To pierwszy i dotychczas jedyny taki projekt w Polsce.

Dowiedz się więcej.

Czy będzie kolejny sezon w „Czterech Porach Roku”?

Hotel „Cztery Pory Roku” w podrzeszowskiej Rudnej Małej, położony jest w świetnym miejscu. O krok od lotniska Rzeszów-Jasionka i w bezpośredniej bliskości węzła autostradowego. O takich biznesach mówi się, że „kręcą się same”. Jednak do czasu. Skutki ograniczeń dla biznesu dotknęły praktycznie każdą branżę, ale jedną szczególnie - turystyczną i będącą jej częścią - hotelarską. Hotel ”Cztery Pory Roku” został uratowany.

Przeczytaj, co pomogło uratować hotel

1 2 3 .... 38