A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Aktualności

Pracowity i pełen wyzwań rok Pionu Funduszy Europejskich...

Za nami kolejny pracowity rok wdrażania projektów ze środków europejskich.  Rok pełen wyzwań i satysfakcjonujących efektów w postaci wyraźnego wzrostu w wydatkowaniu tych środków.

Finansowanie MŚP oraz osób, które mają  pomysł na biznes i chcą otwierać działalność, to jeden z obszarów wsparcia UE.  Równolegle Bank Gospodarstwa Krajowego finansuje w sposób bezpośredni projekty inwestycyjne z zakresu efektywności energetycznej oraz rewitalizacji obszarów miejskich. W niektórych regionach środki...

Fundusz Dostępności – pierwsza pożyczka na likwidację barier architektonicznych

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał pierwszą umowę nisko oprocentowanej pożyczki z Funduszu Dostępności. Ze wsparcia skorzystała Wspólnota Mieszkaniowa Kolberga 8 w Warszawie, która zrefinansuje w ten sposób montaż windy. Fundusz przyczynia się do niwelowania barier architektonicznych m.in. w budynkach mieszkalnych i instytucjach użyteczności publicznej. W budżecie programu jest ponad 40 mln zł.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Nowe przedstawicielstwa, nowa strategia. BGK gotowy na kolejne wyzwania.

  • 2020 rok zapowiada się dla Banku Gospodarstwa Krajowego niezwykle ciekawie. Po Brukseli, Frankfurcie i Londynie przyszedł czas na kolejne zagraniczne przedstawicielstwa BGK. W planach są otwarcia biur w Holandii, Stanach Zjednoczonych i w Azji.
  • Bank czekają prace m.in. nad nową strategią oraz wdrożeniem modelu biznesowego, który stanowić będzie dla tej strategii szkielet na następne lata.
  • Więcej o planach banku i ostatnich jego sukcesach, mówi prezes zarządu BGK – Beata Daszyńska-Muzyczka.

Całe...

BGK i EFI z miliardami dla małych i średnich przedsiębiorstw

  • Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) pozyskał z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EFI) środki na gwarancje, które pozwolą zabezpieczyć spłatę kredytów o wartości aż 10,5 mld zł. 
  • Pieniądze pochodzą z unijnego programu gwarancyjnego COSME i mogą z nich skorzystać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. 
  • Pula dostępnych dla MŚP gwarancji w tym programie, od początku jego działania, wzrosła już dziesięciokrotnie: z pierwotnego poziomu 800 mln zł do 8,4 mld zł.

 

 Pr...

95 mln zł na wsparcie przedsiębiorców na Dolnym Śląsku

95 mln złotych przeznaczy Bank Gospodarstwa Krajowego na unijne pożyczki dla dolnośląskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Źródłem pieniędzy jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego, którym zarządza Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji o komunikacie prasowym tutaj.

Czym będzie Brexit dla przedsiębiorców?

W związku z Brexitem przypominamy komunikat prasowy z wypowiedziami ekspertów BGK. Zauważają kilka problemów, z którymi możemy się zetknąć podczas Brexitu. Chodzi między innymi o możliwe ograniczenie eksportu, kontynuowanie długoterminowych umów kredytowych czy rozstrzyganie sporów przez sądy.

Więcej informacji w komunikacie prasowym tutaj

 

 

Komunikat dla Klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Komunikat dla Klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na podstawie zawartej Umowy o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej

 

W dniu 29 marca 2017 r. Wielka Brytania ogłosiła zamiar wystąpienia z Unii Europejskiej (UE). Od tego czasu UE wspólnie z Wielką Brytanią negocjują zasady na jakich Wielka Brytania opuści UE.

UE i Wielka Brytania w toku tych negocjacji...

Prosty język w finansach

Bank Gospodarstwa Krajowego - polski bank rozwoju - podpisał deklarację na rzecz upraszczania języka polskiego. Bank będzie dokładał jeszcze większych starań, by jego komunikaty i informacje, które m.in. dotyczą rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, były sformułowane w sposób jak najbardziej zrozumiały. Deklarację podpisało już 29 instytucji i urzędów.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Zmiana numeru infolinii

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 1 lutego zmianie ulega jeden z numerów infolinii. Numer 22 599 8888 zostanie zastąpiony numerem 22 475 8888.

Infolinia BGK będzie dostępna pod numerami telefonów: 22 475 8888 oraz 801 598 888.

 

Adres poczty elektronicznej bgk@bgk.pl nie ulega zmianie. 

Kolejne możliwości finansowego wsparcia samorządów z Podkarpacia

Bank Gospodarstwa Krajowego włączył się w pomoc dla podkarpackich samorządów, które utraciły depozyty w wyniku przymusowej restrukturyzacji (ang. resolution) Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku prowadzonej na podstawie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. W związku z trudną sytuacją tych samorządów i koniecznością bieżącej realizacji ich podstawowych zadań, BGK zdecydował o możliwości udzielania im długoterminowego finansowania dłużnego na preferencyjnych warunkach. 

 

– Samorządy...

Czym będzie Brexit dla przedsiębiorców?

Wyjście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty będzie miało duży wpływ na biznes, banki i część ich klientów. Eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) – polskiego banku rozwoju – zauważają kilka problemów, z którymi możemy się zetknąć podczas Brexitu. Chodzi między innymi o możliwe ograniczenie eksportu, kontynuowanie długoterminowych umów kredytowych czy rozstrzyganie sporów przez sądy.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Polska akwizycja w USA za 16 mln dolarów

Elemental Holding S.A. ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Funduszu Ekspansji Zagranicznej (FEZ) zarządzanego przez PFR TFI S.A. poprzez spółkę celową przejął amerykańską firmę PGM of Texas LLC. To pierwsza akwizycja sfinansowana przez BGK w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Banki dzielą się ryzykiem w faktoringu

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK), Santander Bank Polska oraz Santander Factoring (Grupa Santander) zawarły kolejną umowę dotyczącą współdzielenia ryzyka programu faktoringowego. Umowa zakłada partycypację w ryzyku do kwoty 175 mln zł. To kolejny krok do rozszerzania współpracy pomiędzy bankami w Polsce i wypełniania luki w systemie finansowym, na którym skorzystają przedsiębiorcy.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj. 

1 2 3 .... 33