A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 599 8888

Aktualności

Ponad 3 mld zł udzielonych kredytów dla firm z gwarancjami z programu COSME

Na koniec I kwartału 2019 r.  wartość kredytów zabezpieczonych gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego z regwarancją EFI z programu COSME liczona narastająco wyniosła: 3,55 mld zł. BGK udzielił przedsiębiorcom z sektora MŚP łącznie 17 006 gwarancji na kwotę  2,84 mld zł.
Gwarancje BGK z programu COSME są przeznaczone m.in. dla tych przedsiębiorców, którzy nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, wyczerpali już limit pomocy de minimis lub nie chcą...

50 mln EUR na gwarancje kredytowe dla polskich rolników

Bank Gospodarstwa Krajowego opracowuje pilotażowy projekt gwarancji zabezpieczających  do 80 proc. spłaty kredytów dla rolników, który ma ułatwić dostęp do finansowania bankowego. Dodatkowo, banki korzystając z wysokiej jakości zabezpieczenia, jakim jest gwarancja BGK, będą udzielać kredytów na preferencyjnych warunkach.

Program skierowany będzie do producentów podstawowej produkcji rolnej, jak również do przetwórców i rolników wprowadzających swoje produkty do obrotu. Celem programu jest...

Kolejnych 1000 mieszkań kredytowanych przez BGK

Program Społecznego Budownictwa Czynszowego kolejny raz przyciągnął inwestorów. W wiosennym naborze w programie do BGK wpłynęło 26 wniosków o łącznej wartości ponad 136 mln zł.

Społeczne Budownictwo Czynszowe to program Banku Gospodarstwa Krajowego, który wspiera powstawanie nowych mieszkań. Program trafia do towarzystw budownictwa społecznego (TBS), spółdzielni mieszkaniowych i spółek gminnych, dając im dostęp do taniego kredytu. Celem programu jest poprawa warunków mieszkaniowych...

Ponad 100 mld zł w ciągu 6 lat

Od 6 lat ułatwiają mikro, małym i średnim firmom dostęp do finansowania, przyczyniają się do zwiększenia zatrudnienia oraz poprawy pozycji rynkowej firm. Program gwarancji de minimis pomógł ponad 145 tys. przedsiębiorców pozyskać ponad 100 mld zł kredytów, co przełożyło się na utworzenie lub utrzymanie 200 tys. miejsc pracy.

- Wspieranie polskich mikro, małych i średnich firm to jedno z głównych zadań Banku Gospodarstwa Krajowego. Flagowym produktem skierowanym do tego sektora są gwarancje de...

Zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców – 25.03.2019 r. Olsztyn

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu dla przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem w 2019 roku z dofinansowania przeznaczonego na rozwój innowacyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25.03.2019 r. w Hotelu Przystań (https://www.hotelprzystan.com/), ul. Żeglarska 4, 10-160 Olsztyn. Planowe rozpoczęcie o...

Kartami BGK zapłacisz zbliżeniowo

Szanowni Państwo,

informujemy, iż karty płatnicze Banku Gospodarstwa Krajowego zyskały dodatkową funkcjonalność. Od 13 marca 2019 r. każda nowo wydana karta będzie wyposażona w funkcję zbliżeniowości.

Dzięki niej dokonywanie płatności bezgotówkowych w sklepach i punktach usługowych stanie się  proste i wygodne. Wystarczy zbliżyć kartę do terminala płatniczego i postępować zgodnie z instrukcją pojawiającą się na jego wyświetlaczu.

Jeżeli z określonych względów funkcja zbliżeniowości nie...

BGK szuka firmy do zaprojektowania i wdrożenia nowego serwisu internetowego

 

W obliczu transformacji, jakie przechodzi bank, by stać się organizacją nowoczesną, Bank Gospodarstwa Krajowego, obchodzący w tym roku 95-te urodziny, planuje wdrożyć nowy serwis internetowy banku  Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie, wdrożenie i utrzymanie: portalu internetowego www.bgk.pl, biuletynu Informacji Publicznej (BIP), systemu zarządzania treścią (CMS) dla Portalu oraz Biuletynu.

Na elektronicznej platformie zakupowej Banku Gospodarstwa Krajowego, bank opublikował już ogłoszen...

BGK szuka agencji social media do kampanii jubileuszowej

Bank Gospodarstwa Krajowego, obchodzący w tym roku 95-te urodziny, planuje jubileuszową kampanię wizerunkową skierowaną do użytkowników mediów społecznościowych. Chce w ten sposób dotrzeć do obecnych tam przedstawicieli mikro, małych i średnich firm, a także osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Przygotowanie i przeprowadzenie kampanii powierzy wybranej w przetargu agencji social media.

Na elektronicznej platformie zakupowej Banku Gospodarstwa Krajowego, bank opublikował już ogłoszenie...

Ponad bilion euro na infrastrukturę w krajach Trójmorza

Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry. Tych 12 krajów skupia powołana w 2015 roku Inicjatywa Trójmorza. Jej strategicznym celem jest wzmacnianie spójności Unii Europejskiej przez zacieśnienie współpracy gospodarczej w obszarach infrastruktury, energetyki oraz cyfryzacji państw Europy Środkowej.

Jak wynika z prognoz, w dekadzie do 2030 roku inwestycje w infrastrukturę w krajach Trójmorza mogą wynieść ponad bilion euro, z czego...

Rekordowa emisja obligacji

Bank Gospodarstwa Krajowego z sukcesem uplasował 2 mld zł – największą dotychczas emisję obligacji na rynku krajowym. Pozyskane środki wykorzysta na finansowanie bieżącej działalności biznesowej.

13 lutego Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) z sukcesem uplasował emisję 4-letnich obligacji o łącznej wartości 2 mld zł przy popycie przekraczającym 2,4 mld zł. „Dla Banku Gospodarstwa Krajowego dzisiejsza emisja jest największą jednorazową emisją przeprowadzoną na rynku krajowym. Popyt przekraczający...

Komunikat dla klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE i możliwością realizacji scenariusza „hard brexit”/„no deal”.

Komunikat dla klientów w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE i możliwością realizacji scenariusza „hard brexit”/„no deal”1.

W dniu 29 marca 2017 r. Wielka Brytania ogłosiła zamiar wystąpienia z Unii Europejskiej (UE). Może to w istotny sposób wpłynąć na status i sytuację prawną obywateli, przedsiębiorstw i organów publicznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w państwach członkowskich Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Na dzień publikacji niniejszego komunikatu nie jest możliwe...

Bank Gospodarstwa Krajowego z certyfikatem Najlepszego Pracodawcy (Top Employer) 2019

Wyjątkowe warunki pracy, stawianie pracowników na pierwszym miejscu i partnerska współpraca to cechy najlepszych pracodawców. Bank Gospodarstwa Krajowego został oficjalnie uznany przez Top Employers Institute jako Najlepszy Pracodawca 2019 za spełnianie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi.   

Najlepsi Pracodawcy (Top Employers) to organizacje, które stworzyły i wdrożyły najlepsze praktyki HR, a także tworzą środowisko pracy wzmacniające i rozwijające pracowników. 

Jesteśmy...

Rusza cykl warsztatów dotyczących zasad udzielania pożyczek JESSICA 2 na Mazowszu - pierwsze spotkanie 27 lutego w Radomiu

 

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

wraz ze STOWARZYSZENIEM RADOMSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO

mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w warsztatach
dotyczących zasad udzielania  
POŻYCZEK JESSICA 2,
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

 

Najbliższa sesja warsztatowa - 27 luty 2019 r.  Radom

 Urząd Miejski ul. Kilińskiego 30, sala nr 114 

 

Kolejne warsztaty odbywać się będą w wybranych miastach 

województwa mazowieckiego w marcu br.

 

...

Prawie 3 mld zł kredytów dla MŚP z gwarancjami BGK z programu COSME

Na koniec 2018 r. wartość kredytów zabezpieczonych gwarancjami BGK z regwarancją EFI z programu COSME wyniosła: 2 848 mln zł. BGK udzielił przedsiębiorcom z sektora MŚP łącznie 13 748 gwarancji na kwotę  2 278,59 mln zł. Gwarancje PLG-COSME są przeznaczone m.in. dla tych przedsiębiorców, którzy nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, wyczerpali już limit pomocy de minimis lub nie chcą zastawiać własnego majątku w celu uzyskania kredytu. Zakres gwarancji...

1 2 3 .... 29