A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 475 8888

Aktualności

Honorata Krysiewicz dołączyła do Rady Nadzorczej BGK

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał 30 lipca 2020 r. na członka Rady Nadzorczej BGK Honoratę Krysiewicz.

Nowa członek Rady Nadzorczej BGK pracuje w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 2018 r. – obecnie na stanowisku Dyrektora Departamentu Programowania Prac Rządu i Sekretarza Zespołu Programowania Prac Rządu.

 

Więcej informacji tutaj.

Pełny skład Rady Nadzorczej tutaj.

"Projekt na medal" - młodzi skoczkowie mają wsparcie

BGK jest sponsorem „Projektu na medal”, który pomaga przygotować przyszłą kadrę skoczków i biegaczy narciarskich. 

Ostatnio Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z najmłodszymi sportowcami pod Małą i Średnią Krokwią, które obecnie są przebudowywane. Dla dzieci była to wyjątkowa okazja, żeby porozmawiać z prezydentem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas spotkania organizatorzy przekazali informację o dalszej rozbudowie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem....

Nowe obligacje na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Bank Gospodarstwa Krajowego po raz ósmy sprzedał obligacje na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Była to najdłuższa jak dotąd, bo trzynastoletnia seria. Sprzedaż została przeprowadzona w trybie pozaprzetargowym.

Więcej informacji tutaj.

5 mld zł z kredytów trafiło do gospodarki dzięki gwarancjom BGK z Funduszu Gwarancji Płynnościowych

Gwarancja z Funduszu Gwarancji Płynnościowych jest jednym z elementów pakietu pomocowego BGK dla polskich przedsiębiorców. To gwarancja spłaty kredytu z przeznaczeniem na zapewnienie płynności finansowej, średnim i dużym przedsiębiorcom, bez względu na  branżę. Dotychczas z gwarancji skorzystało już ponad 300 dużych i średnich firm, które dzięki tej gwarancji otrzymały ponad 5 mld zł kredytu.

Więcej informacji tutaj

Dodatkowe pół miliarda złotych na pożyczki płynnościowe dla przedsiębiorców

Kolejne pół miliarda złotych ze środków unijnych przekazanych przez minister funduszy i polityki regionalnej przeznaczy Bank Gospodarstwa Krajowego na pożyczki płynnościowe z Programu Inteligentny Rozwój. To już drugie zwiększenie kwoty przeznaczonej na te pożyczki. Instytucje finansujące współpracujące z BGK ruszają z nowymi naborami wniosków pożyczkowych od przedsiębiorców.

Więcej informacji tutaj

Poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim - zaproszenie na webinar

Wielka Brytania plasuje się na trzecim miejscu wśród największych odbiorców polskich towarów.  Jest także doskonałym punktem startu do wejścia na rynki globalne.

 

Firmom zainteresowanym rynkiem brytyjskim polecamy konferencję online „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”, która rozpocznie się w czwartek, 16 lipca o godz. 11.00.

 

Wśród zaproszonych do dyskusji gości będą także nasi eksperci: Robert Kasprzak, dyrektor zarządzający w BGK oraz Mateusz Walewski, główny ekonomista BGK. K...

Wsparcie polskich miast w przejściu na zeroemisyjny transport

Miasta w Polsce w ostatnich latach intensywnie inwestują w bezemisyjny transport publiczny. Jednym z polskich liderów elektromobilności jest Kraków. Miasto po raz kolejny powiększa flotę autobusów elektrycznych. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Santander Bank Polska S.A. udzieliły firmie Solaris Bus & Coach S.A. finansowania w kwocie 165,4mln zł na dostarczenie 50 bezemisyjnych autobusów do MPK w Krakowie.

Więcej informacji tutaj

 

Nowe możliwości w eksporcie do Rosji

Rosja to kierunek ekspansji wybierany przez 46 proc. polskich firm korzystających z rządowego programu Finansowe Wspieranie Eksportu. Przedsiębiorstwa obecne na tym rynku mogą już wspierać swój eksport nowym rozwiązaniem BGK, który potwierdza akredytywy dokumentowe otwarte w rublu. Do tej pory bank potwierdzał akredytywy tylko w złotych, euro i dolarach. Od teraz transakcje z rosyjskimi partnerami mogą być łatwiejsze i będzie mogło być ich więcej. Co ważne transakcje w rublu może już...

„Biznes Forum – po pierwsze gospodarka” – 25 czerwca br.

25 czerwca br. o godzinie 12.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpocznie się konferencja hybrydowa „Biznes Forum – po pierwsze gospodarka” realizowana przez Lubelski Klub Biznesu.  

Pandemia Covid-19 postawiła wiele nowych wyzwań przed lubelskimi przedsiębiorcami. Teraz nadszedł czas, aby skoncentrować się na działaniach wspierających polską gospodarkę. W spotkaniu wezmą udział przedsiębiorcy różnych sektorów gospodarki, przedstawiciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także...

Sytuacja MŚP się poprawia. Znacząca część pracowników wraca na rynek pracy

Firmy z sektora MŚP powoli wracają do normalnej działalności. Dowodem na to jest m.in. powrót do pracy znaczącej części pracowników. Z analiz Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wynika również, że w najbliższych tygodniach przychody sektora ulegną poprawie za sprawą powolnego odbudowywania się popytu na dobra i usługi. Znaczny odsetek korzysta z narzędzi tarczy antykyzysowej. Firmy z sektora MŚP powoli wracają do normalnej działalności. Dowodem na to jest m.in. powrót do pracy znaczącej części...

BGK z nagrodą w konkursie Najlepszy Bank 2019 „Gazety Bankowej”

Beata Daszyńska-Muzyczka odebrała prestiżowe wyróżnienie dla Banku Gospodarstwa Krajowego. W 28. edycji konkursu „Najlepszy Bank” organizowanego przez  Gazetę Bankową, jury przyznało nam nagrodę specjalną, m.in. za błyskawicznie udzielone wsparcie w czasie kryzysu COVID-19.

Gazeta Bankowa co roku wskazuje liderów bankowości komercyjnej i spółdzielczej. W swoim rankingu przedstawia najbardziej efektywne banki w tych 2 kategoriach.

Jak powiedział redaktor naczelny Gazety Bankowej Maciej Wośko -...

Warmińsko-mazurskie: pożyczki dla firm wzmacniają pakiet antykryzysowy

Samorząd województwa przeznaczył ponad 30 mln zł na preferencyjne pożyczki dla firm z Warmii i Mazur. Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy utracili płynność przez kryzys związany z pandemią, mogą wnioskować nawet o 400 tys. zł. Wsparcie jest już dostępne u pośredników finansowych, współpracujących z BGK.

Więcej informacji tutaj

Zaproszenie do udziału w konkursie „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2020”

W związku z panującą pandemią COVID-19 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przesunięciu terminu składania wniosków aplikacyjnych w Konkursie o przyznanie certyfikatu "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej". Termin zakończenia naboru wniosków został przesunięty na 31 lipca 2020 r. Z uwagi na skutki pandemii, ogłoszenie wyników Konkursu w edycji 2020, wyjątkowo odbędzie się w postaci relacji on-line, m. in. na stronie internetowej www.znakjakosci.mrpips.gov....

1 2 3 .... 37