A A A Wersja kontrastowa
Infolinia 801 598 888, 22 599 8888

Aktualności

Wojciech Hann zrezygnował z funkcji członka zarządu BGK

Wojciech Hann po ponad trzech latach sprawowania funkcji członka zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 29 listopada. W banku nadzorował pion zarządzania produktami, sprzedaży produktów bankowych oraz zarządzania regionami. 

 

Wojciech Hann uczestniczył w wielu ważnych dla BGK projektach, jak m.in. wdrożenie nowej bankowości elektronicznej czy Krajowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wystartowała rekrutacja do II edycji Akademii Menadżera Innowacji organizowana przez PARP

Wystartowała rekrutacja do II edycji Akademii Menadżera Innowacji organizowana przez PARP.

 

Nabór do programu potrwa do 31 grudnia 2019 r.

 

Akademia Menadżera Innowacji (AMI) jest autorskim programem szkoleniowo – doradczym, który przygotowuje kadry zarządzające i właścicieli firm do sprawnego wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach. Udział w AMI jest współfinansowany ze środków unijnych – 80% dla mikro-, małych i średnich oraz 50% dla dużych przedsiębiorstw.

Program skierowany jest do...

Zmiany w Taryfie opłat i prowizji

15 grudnia 2019 r. wchodzą w życie zmiany w Taryfie opłat i prowizji za czynności bankowe wykonywane w Banku Gospodarstwa Krajowego na rzecz przedsiębiorców oraz innych klientów instytucjonalnych. Prosimy o zapoznanie się z wykazem najważniejszych zmian, dostępnym pod linkiem.

Posiadacz rachunku/Posiadacz karty, zgodnie z obowiązującymi regulaminami, ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu i wypowiedzenia umowy w terminie 14 dni od publikacji przez bank niniejszej informacji w systemie...

Kampania jubileuszowa BGK w mediach

95 lat to piękna rocznica, którą świętujemy przez cały rok. To też świetna okazja, aby opowiedzieć Polakom o tym, jak BGK wspiera rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

Trwa nasza kampania jubileuszowa w mediach. Przygotowaliśmy spoty radiowe i telewizyjne, reklamy internetowe i prasowe oraz kampanię w mediach społecznościowych.

W telewizji można było zobaczyć nasz spot video z przykuwającym wzrok błękitnym kabrioletem. 

BGK z certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Drugi rok z rzędu otrzymaliśmy Certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.

Certyfikat jest potwierdzeniem dla pracowników oraz kandydatów, że jesteśmy dobrym, wiarygodnym i rzetelnym pracodawcą, który stosuje najnowsze rozwiązania związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim. 

Nagradzani pracodawcy to organizacje, które wyznaczają trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi i promują wysokie standardy zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce.

W trosce o lepszą jakość życia - spotkanie o Funduszu Dostępności już 28 listopada w Opolu

Mieszkasz w budynku pełnym barier architektonicznych? W Twoim bloku brakuje windy, podjazdu lub rampy dla wózków? Przyjdź na spotkanie 28 listopada w Opolu i sprawdź, jakie możliwości daje Fundusz Dostępności. Popraw jakość życia osób starszych i niepełnosprawnych.

 

 

Funduszu Dostępności można np. doposażyć budynki w dźwigi osobowe oraz zaadaptować parter budynku i terenu przyległego do wejścia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poprzez montaż ramp i poręczy oraz mechanizmy...

Ostrzegamy przed fałszywymi decyzjami z Urzędu Patentowego

Mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa środków, prosimy zapoznać się z informacjami o sposobach wyłudzania pieniędzy przez oszustów. Komunikaty dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego RP, www.uprp.pl. 

 

„Jeżeli otrzymasz wezwanie do zapłaty, fakturę przypominające o upływającym okresie ochronnym lub związane z publikacją informacje o przedmiotach własności przemysłowej lub decyzję o udzieleniu prawa wyłącznego, zanim zapłacisz: 

sprawdź uważnie i upewnij się, czy wezwanie do...

BGK współautorem raportu „European SME Survey”

Państwowe instytucje i banki rozwoju z Polski (BGK), Francji (Bpifrance), Niemiec (KfW), Hiszpanii (ICO) oraz Wielkiej Brytanii (British Business Bank) przedstawiły w Brukseli raport „European SME Survey”. Badanie dostarczyło wiedzy o kondycji małych i średnich przedsiębiorstw w Europie oraz pokazało, jak postrzegają one swoją przyszłość w obliczu zjawiska cyfryzacji. W sondażu wzięło udział 2500 firm z pięciu krajów. 

Polski sektor MŚP w obliczu wyznawań płynących z cyfryzacji

Jak wynika z...

Spotkaj się z nami podczas Absolvent Talent Days

Spotkaj się z nami dzisiaj na PGE Narodowym podczas targów pracy Absolvent Talent Days. Porozmawiaj z naszymi ekspertami, którzy opowiadają czym zajmuje się BGK. 

Zapraszamy na nasze stoisko!

 

Targi odbywają się od g 9:00 do 17:00.

 

 

Prawie 5 mld zł kredytów zabezpieczonych gwarancjami BGK z programu COSME

Na koniec września 2019 r. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił przedsiębiorcom z sektora MŚP łącznie 23 272 gwarancje na kwotę 3,995 mld zł. Natomiast wartość kredytów udzielonych przez banki kredytujące i zabezpieczonych tymi gwarancjami wyniosła narastająco: 4,994 mld zł.

Gwarancje BGK z programu COSME są przeznaczone m.in. dla tych przedsiębiorców, którzy nie posiadają odpowiedniego zabezpieczenia kredytu obrotowego lub inwestycyjnego, wyczerpali już limit pomocy de minimis lub nie chcą...

Doceniono nasze działania HRowe

Otrzymaliśmy tytuł Best Quality Employer.

W piątek 25 października w Hotelu Regent podczas finału tegorocznej edycji programu Best Quality Employer odebraliśmy statuetkę. Wyróżnienie przyznano 9 firmom. To już IV edycja programu dla pracodawców. 

Wyróżnienie Best Quality Employer otrzymują firmy, które prowadzą efektywną polityką personalną, promują najciekawsze praktyki na rynku pracy wyróżniając się najwyższymi kompetencjami w szeroko rozumianej dziedzinie HR. Tworzą nowoczesne i przyjazne...

Planowana niedostępność systemów dla klientów

Szanowni Państwo,

w związku z planowanymi pracami technicznymi bankowość elektroniczna bgk24 oraz portal komunikacyjny BGK Zlecenia będą niedostępne dla użytkowników od piątku 25.10.2019 od godziny 18:00 do poniedziałku 28.10.2019 do godziny 7:00.

Zachęcamy do wykonania zaplanowanych na ten czas operacji we wcześniejszym terminie, a także do nieodkładania ich na ostatnią chwilę.

Przepraszamy za niedogodności.

Wiatr w żagle budownictwa czynszowego

Wykończone mieszkanie w dobrej lokalizacji z umiarkowanym czynszem? Dzięki programowi Społecznego Budownictwa Czynszowego (SBC) to realny scenariusz dla coraz większej liczby rodzin. Siódmy nabór wniosków pokazuje, że program rozpędza się na dobre. Do BGK wpłynęło dwa razy więcej wniosków niż w zeszłym roku. Dzięki preferencyjnemu kredytowaniu 41 inwestorów może zbudować nawet 2,1 tys. mieszkań.

Sprawdź dlaczego wniosków wpłynęło najwięcej w historii 

1 2 3 .... 32