Powrót

Aktualności

Zapraszamy na webinar „JICE- Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży budowlanej”

Zapraszamy na webinar „JICE- Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży budowlanej”

Bank Gospodarstwa Krajowego oraz niemiecki państwowy bank rozwoju KfW zapraszają na webinar „JICE - Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży budowlanej”. Wydarzenie organizowane jest pod egidą wspólnej inicjatywy na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym (ang. Joint Initiative on Circular Economy - JICE), której członkami są europejskie banki i instytucje rozwoju.

Celem gospodarki o obiegu zamkniętym jest oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużycia energii i materiałów. W branży budowlanej oznacza to np. wybór materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu w procesie budowy oraz przedłużenie okresu użytkowania danego budynku. Takie zmiany w budownictwie i zarządzaniu materiałami wpłyną pozytywnie zarówno na środowisko jak i efektywne wykorzystanie zasobów, oraz przyczynią się do zmniejszenia śladu ekologicznego budynków.

Podczas webinaru „Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży budowlanej” (Circular economy in the building sector), który odbędzie się 20 października 2021r., przedstawione zostaną ramy prawne dla gospodarki o obiegu zamkniętym odnoszące się do sektora budowlanego. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się również o nowych modelach biznesowych, które można zastosować w praktyce w branży budowlanej, a także o specjalnych systemach certyfikacji.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim. Więcej informacji, szczegółowa agenda oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie wydarzenia.