Powrót

Tomasz Kaczor z Banku Gospodarstwa Krajowego najlepszym ekonomistą 2016 roku.

Tomasz Kaczor z Banku Gospodarstwa Krajowego najlepszym ekonomistą 2016 roku.

15 marca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród „Byki i niedźwiedzie” dla najlepszych spółek giełdowych oraz instytucji i organizatorów rynku kapitałowego. Statuetki przyznawane są corocznie przez Gazetę Giełdy „Parkiet”. Tomasz Kaczor, jako lider zespołu analiz z Banku Gospodarstwa Krajowego, otrzymał wyróżnienie w kategorii Ekonomista Roku 2016.

Ranking „Parkietu” jest najbardziej prestiżowym konkursem ekonomistów i analityków krajowych instytucji finansowych. Tomasz Kaczor został wyróżniony jako lider zespołu analiz, który otrzymał pierwsze miejsce w rankingu prognoz gospodarczych Gazety Giełdy „Parkiet” za 2016 rok. Przez ostatnie 2 lata zespół BGK zajmował drugie miejsce w rankingu, jednak w 2016 roku to właśnie ekonomiści BGK najcelniej prognozowali wskaźniki makroekonomiczne i rynkowe.

Na podium rankingu w tym roku stanęli:
1 miejsce – Bank Gospodarstwa Krajowego
2 miejsce – Bank Ochrony Środowiska
3 miejsce – Raiffeisen Polbank

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania wywiadu z Tomaszem Kaczorem, który ukazał się w „Parkiecie” http://www.parkiet.com/artykul/1505237-Wzrost-inflacji-nie-jest-przejsciowy.html (dostęp do pełnej treści jest płatny).