Powrót

STEP - Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł przy ubieganiu się o premię technologiczną.

Szanowni Państwo,

Zachęcamy do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne PO IR. Dotychczas zakończyły się dwie pierwsze rundy konkursu, w ramach których złożono łącznie 48 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 200 mln zł. Trwająca do 24 stycznia 2019 r. runda jest trzecią z zaplanowanych sześciu rund konkursu, który potrwa do 26 kwietnia 2019 r. Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przygotowano 350 mln zł, które zostaną przeznaczone na wypłatę premii technologicznych dla najwyżej ocenionych projektów.  

Przedsiębiorcom, którzy dopiero szukają odpowiedniej formy wsparcia dla swojego projektu sugerujemy zapoznanie się z programem STEP przygotowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

STEP to przede wszystkim bezpłatna i kompleksowa  informacja. Eksperci podpowiedzą Ci:
•    Jak napisać dobry projekt
•    Gdzie wnioskować o środki
•    Jak czytać kryteria konkursowe
•    Jak przełożyć pomysł na wniosek o dofinansowanie
•    Jak dopracować projekt w kontekście kryteriów konkursowych.

W ramach instrumentu otrzymasz bezpłatną analizę swojego pomysłu na projekt, wykonaną przez Eksperta z doświadczeniem w ocenie projektów.

Jak skorzystać ze wsparcia z instrumentu STEP? To bardzo proste:
- wejdź na stronę internetową www.poir.gov.pl/step,
- wypełnij i wyślij formularz do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Konsultanci sprawdzą, czy pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój lub wskażą inne źródła jego sfinansowania.
- jeśli pomysł wpisuje się w POIR, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju skontaktuje Cię z ekspertem branżowym lub ekspertem z zakresu analizy finansowej. Wspólnie z Tobą przygotuje on analizę mocnych i słabych stron Twojego pomysłu - pod kątem kryteriów konkursowych PO IR oraz podpowie Ci jak ubiegać się o dofinansowanie.