Powrót

Ruszyła 5. edycja Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Ludzie, którzy sami organizują dla siebie miejsca pracy, dostęp do kultury czy opieki medycznej? Estetyczne i ekologiczne prezenty i gadżety konferencyjne? Zdrowa, wegetariańska czy wegańska kuchnia? To wszystko i więcej robią przedsiębiorcy społeczni. W tym roku już po raz piąty Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych organizuje jedyny ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia wyróżniający przedsiębiorstwa społeczne działające najsprawniej pod względem ekonomicznym i społecznym.

W piątej edycji Konkursu do zdobycia będą nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 70 tys. zł ufundowane przez Fundację Crédit Coopératif, Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, Fundację BGK, PwC i ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych oraz Nagroda PwC - mentoring biznesowy dla liderów przedsiębiorstw społecznych. Zdobywca Nagrody Głównej będzie musiał wykazać się dobrą kondycją ekonomiczną i istotnym społecznym oddziaływaniem. Rada Konkursu nagrodzi także przedsiębiorstwa społeczne za innowacyjne podejście w prowadzeniu działalności, ciągłość i konsekwencję działań, umiejętne promowanie swojej działalności i sprawny PR. Laureaci poprzednich edycji Konkursu przyznają także swoją nagrodę wybranemu finaliście Konkursu.

Czas na zgłoszenia od przedsiębiorstw społecznych działających co najmniej 24 miesiące to 31 maja 2015 r. Dwustopniowa ocena dokonywana przez ekspertów ekonomicznych i społecznych odbywać się będzie do września 2015 r. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku 2015 r. w Warszawie.

Wszelkie informacje i internetowy generator zgłoszeń znaleźć można na stronie Konkursu: www.konkurs-es.pl

Informacji udziela Sekretarz Konkursu: Julia Koczanowicz-Chondzyńska, jchondzynska@fise.org.pl, 22 622 01 91

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Partnerzy Strategiczni
Fundacja Crédit Coopératif, Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, PwC, ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych

Partner wspierający

Caltha sp. j.

Patroni medialni
Ekonomiaspoleczna.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Magazyn Personel i Zarządzanie, Magazyn THINK TANK, RDC, TVP INFO