Powrót

Przetargi dla polskich firm na realizację EXPO 2020 w Dubaju

Polskie firmy mogą wziąć udział w przetargach na przygotowanie i realizację Wystawy Światowej EXPO 2020. Wystawa organizowana przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) w Dubaju odbędzie od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.

Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych eSourcing Portal, która umożliwia dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). Dostawcy mogą wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji:

  • MŚP (SMEs),
  • pozostałe spółki (corporate),
  • osoby prywatne - konsultanci (individuals).

Zarejestrowani użytkownicy uzyskają dostęp do wszystkich ogłoszonych przetargów organizatora w związku z przygotowaniem wystawy (nie tylko na usługi budowlane na etapie przygotowań, ale także na świadczenie usług podczas trwania sześciomiesięcznej wystawy EXPO).

Strona emiracka deklaruje duże otwarcie na udział MŚP z całego świata w tych przetargach - jest to nowe podejście w tej edycji EXPO, gdyż do tej pory preferowane były głównie duże koncerny międzynarodowe.

Na stronie Zagranicznego Biura Handlowego w Dubaju dostępne są informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, polityka zamówień, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawców, procedury przetargowe.

Zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie: https://esource.expo2020dubai.ae

Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania stron MSZ, gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje o wydarzeniach realizowanych lub polecanych przez MSZ. Na stronach MSZ udostępniane są również informacje o projektach i przetargach organizacji międzynarodowych.

źródło: www.paih.gov.pl

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w przetargach zachęcamy do skorzystania z oferty Banku Gospodarstwa Krajowego. Instrumenty BGK, które mogą wesprzeć polskich eksporterów w realizacji zamówień:

  • gwarancje bankowe,
  • akredytywy,
  • wykup wierzytelności,
  • kredytowanie obrotowe.

Kontakt:
Sekretariat Departamentu Bankowości Transakcyjnej
e-mail: sekretariatdbt@bgk.pl

(+48 22) 522 92 75