Powrót

Przedstawiciele BGK wzięli udział w misji gospodarczej do Meksyku

Przedstawiciele BGK wzięli udział w misji gospodarczej do Meksyku

Wsparcie polskich marek i poszukiwanie partnerów dla polskiego biznesu to jeden z celów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku, która odbyła się w dniach 22-26 kwietnia.

W obecności prezydentów obydwu krajów podpisanych zostało kilkanaście umów gospodarczych między Polską i Meksykiem, m.in. o współpracy gospodarczej i wzajemnym kredytowaniu inwestycji, w tym pomiędzy polskim Ministerstwem Rozwoju i Finansów a Ministerstwem Gospodarki Meksyku, Polską Agencją Kosmiczną a Meksykańską Agencją Kosmiczną, Polską Agencją Inwestycji i Handlu a Meksykańska Agencją Promocji Inwestycji ProMexico. BGK i KUKE podpisali umowy z ich meksykańskim odpowiednikiem Bancomext. 

Prezes Beata Daszyńska-Muzyczka podpisała porozumienie z meksykańskim bankiem rozwoju Bancomext. Dzięki współpracy obydwu banków łatwiej będzie uzyskać finansowanie dla projektów realizowanych przez przedsiębiorców na rynku meksykańskim. Dodatkowo obie instytucje zadeklarowały chęć wymiany informacji i doświadczeń.

Ponadto podczas Polsko-Meksykańskiego Forum Biznesowego została zaprezentowana oferta banku. Prezes wraz z wiceprezesem Włodzimierzem Koconem i dyrektorem Jackiem Szugajewem uczestniczyła w szeregu spotkań z meksykańskimi partnerami oraz oficjalnych punktach delegacji prezydenckiej. Delegacja BGK wzięła również udział w otwarciu lokalnego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.