Powrót

"Projekt na medal" - młodzi skoczkowie mają wsparcie

Side View of Male Ski Jumper in Mid-air

BGK jest sponsorem „Projektu na medal”, który pomaga przygotować przyszłą kadrę skoczków i biegaczy narciarskich. 

Ostatnio Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z najmłodszymi sportowcami pod Małą i Średnią Krokwią, które obecnie są przebudowywane. Dla dzieci była to wyjątkowa okazja, żeby porozmawiać z prezydentem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Podczas spotkania organizatorzy przekazali informację o dalszej rozbudowie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Powstaną tam najlepsze trasy biegowe, nowe skocznie narciarskie, a także kryty tor lodowy do łyżwiarstwa szybkiego. 

„Projekt na medal” realizuje KS Chochołów, który szkoli przyszłą kadrę skoczków narciarskich. Ważne w tym projekcie są też aspekty społeczne – pomaga on budować i krzewić zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Obecnie w klubie trenuje regularnie ok. 250 dzieci, a już we wrześniu rusza kolejny nabór. 

BGK zaangażował się w to przedsięwzięcie, żeby wspierać rozwój młodych sportowców i rozwijać ich sportowe pasje w trzech dyscyplinach: skokach i biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Projekt wyrównuje szanse dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w dostępie do sportu oraz daje możliwość rozbudowy lokalnej infrastruktury sportowej.