Powrót

Aktualności

Pożyczki płynnościowe POIR dla MŚP

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał pierwsze umowy o współpracy z instytucjami finansującymi, które niebawem uruchomią nowe nabory wniosków o pożyczki płynnościowe dla MŚP. Tym razem na pożyczki płynnościowe POIR dla przedsiębiorców przeznaczono 775 mln zł.

W pierwszej kolejności, już pod koniec stycznia, zostaną uruchomione nowe nabory wniosków dla firm z woj. dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i pomorskiego. Trwa także wybór instytucji, które będą udzielać pożyczek w pozostałych województwach.

Listę instytucji, które podpisały umowę z BGK, wraz z linkami do ich stron internetowych, na których znajdą się informacje o terminach i statusie naborów, na bieżąco aktualizujemy na stronie pożyczek płynnościowych.

Pożyczki płynnościowe skierowane są do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze umożliwią sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem bieżącej działalności firmy, pomogą w zapewnieniu płynności finansowej i powrocie na ścieżkę rozwoju.

Źródłem finansowania pożyczek jest unijny program REACT-EU (z ang. Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe). Ma on przede wszystkim wesprzeć opiekę zdrowotną, zatrudnienie oraz małe i średnie firmy, a zarazem sprzyjać transformacji ekologiczno-cyfrowej.

 

 Więcej informacji na stronie pożyczek płynnościowych.

 

Belka z logo Fundusze Europejskie Program Inteligentny Rozwój, flaga RP, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19