Powrót

Pożyczka na innowacje – podsumowanie spotkania dla pomorskich przedsiębiorców

Pożyczka na innowacje – podsumowanie spotkania dla pomorskich przedsiębiorców

25 stycznia w Gdańsku wraz z Urzędem Marszałkowskim oraz Towarzystwem Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, zorganizowaliśmy spotkanie dla przedsiębiorców pt. Pomorze Przyszłości – pożyczka na innowacje dla  pomorskich przedsiębiorstw.

Rozmawialiśmy o finansowaniu dla mikro, małych i średnich firm prowadzących działalność B+R (Badania i Rozwój) oraz szansach, jakie dają inwestycje w innowacyjne rozwiązania. Przedstawiliśmy również ofertę wsparcia tego rodzaju projektów środkami z Pożyczki na innowacje.

W spotkaniu udział wzięli marszałek Mieczysław Struk, wicemarszałek Wiesław Byczkowski, Dariusz Wieloch, zastępca dyrektora Departamentu Instrumentów Finansowych w Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Joanna Wardzińska – wiceprezes TISE. Ponadto o swoim doświadczeniach i planach związanych ze wsparciem unijnym opowiedział zainteresowany produktem przedsiębiorca Łukasz Porzuczek.

Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczki (0,8% w skali roku zgodnie z zasadami de minimis) oraz brak dodatkowych opłat. Okres spłaty to 10 lat z dwuletnią karencją. Wspierane będą wyłącznie projekty wpisujące się w obszary Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, realizowane na terenie województwa pomorskiego.

 

Więcej o produkcie przeczytasz tutaj: rpo.bgk.pl/szukam-finansowania/pozyczka-na-innowacje-34/