Bank Gospodarstwa Krajowego wprowadził dziś do oferty nową kartę przedpłaconą BGK-Visa Business DebitPrepaid. Karta została przygotowana zgodnie z oczekiwaniami klientów. Jest instrumentem płatniczym o uniwersalnym zastosowaniu, przygotowanym w najnowszej technologii mikroprocesorowej. Jednocześnie wyposażona jest w pasek magnetyczny i wypukłą personalizację, co daje możliwość skorzystania z karty w każdym zakątku świata, gdzie honorowane są karty VISA. Poza tym kartą można dokonać płatności w internecie, co również jest bardzo przydatną cechą m.in. przy organizowaniu podróży służbowych.

Jak wszystkie karty Business wydawane w BGK, tak i nowa karta jest zaopatrzona w bezpłatny pakiet ubezpieczeń obejmujący ubezpieczenie od nieuprawnionego użycia karty, rabunku gotówki pobranej z bankomatu oraz szeroki zakres ubezpieczenia w podróży zagranicznej m.in. w zakresie pokrycia kosztów leczenia i assistance w wyniku wypadku lub nagłego zachorowania, NNW, OC oraz pokrycie strat lub kosztów poniesionych z powodu opóźnienia środku transportu lub utraty bagażu.

Nowa karta rozszerza ofertę nowoczesnych form płatności dla sektora JST i JBC. Stanowi również wsparcie BGK w realizacji programu Ministerstwa Finansów „Rozwój Obrotu Bezgotówkowego w Polsce".