Powrót

Kredyt na innowacje technologiczne - nowy konkurs już w styczniu 2018 r. - Harmonogram naborów wniosków dla PO IR na 2018 r.

Szanowni Państwo,

W dniu 16 listopada 2017 r. Ministerstwo Rozwoju opublikowało na Portalu Funduszy Europejskich Harmonogram naborów dla Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w 2018 r., w którym uwzględniono również poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne.

Planowany termin ogłoszenia konkursu to 15 stycznia 2018 r. – w tym dniu na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego opublikowana zostanie kompletna dokumentacja konkursowa, niezbędna do przygotowania Wniosku o dofinansowanie. Planowana alokacja na konkurs to 550 mln zł.

Formuła naboru wniosków o dofinansowanie, który rozpocznie się 15 lutego 2018  r. uległa modyfikacji – konkurs będzie przeprowadzony w trzech rundach. Uwaga! W ramach naboru będzie możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji technologicznej wyłącznie w jednej z rund konkursu. Szczegółowe informacje dotyczące naboru zostaną opublikowane wraz z dokumentacją konkursową.

Serdecznie zapraszamy mikro, małych i średnich przedsiębiorców do aplikowania o premię technologiczną w kwocie aż do 6 milionów złotych. Dofinansowanie mogą uzyskać przedsiębiorstwa, które w wyniku wdrożenia innowacyjnej technologii wprowadzą na rynek nowe lub znacząco ulepszone (w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium RP) produkty, usługi lub procesy.

Uzyskanie dofinansowania możliwe jest wyłącznie w przypadku posiadania promesy kredytu technologicznego, wystawionej na podstawie weryfikacji pozytywnej zdolności kredytowej przez jeden z 18 banków komercyjnych współpracujących z BGK przy wdrażaniu Kredytu na innowacje technologiczne. Lista współpracujących banków komercyjnych dostępna jest pod adresem:

www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/kredyt-na-innowacje-technologiczne/banki-wspolpracujace/

.

Harmonogram naborów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dostępny jest pod adresem: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/skorzystaj/harmonogramy-naborow-wnioskow/harmonogramy-na-2018-rok/harmonogram-naborow-wnioskow-w-programie-inteligentny-rozwoj-na-2018-rok/.