Innowacyjna Polska na Hannover Messe 2017

Hanower Messe to największe i najważniejsze na świecie wydarzenie branży przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej, 70. już edycji. Chcemy przedstawić znaczenie i wkład Polski w rozwój nauki i technologii na świecie oraz pokazać, że nasz kraj jest źródłem innowacji zmieniających świat. BGK jest partnerem strategicznym przedsięwzięcia.

 

Podczas wystawy na targach Hannover Messe 2017 zaprezentuje się ponad 200 rodzimych przedsiębiorstw, w tym start-upy, 8 regionów i 5 specjalnych stref ekonomicznych.

W otwarciu polskiego stoiska wzięły udział premier Beata Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Szefowa polskiego rządu zachęcała niemieckie firmy do współpracy z Polską i aktywnego włączenia się w realizację z polskimi partnerami projektów inwestycyjnych, których celem jest wdrożenie i komercjalizacja wyników prac badawczo-rozwojowych.

Przy organizacji stoiska współpracowały MR i instytucje rozwoju jak PFR, PARP, PAIH, ARP. Wsparcie przez BGK inicjatywy promującej Polskę i polskie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej wpisuje się w szczególną rolę i misję państwowego banku rozwoju.

 

Na stoisku narodowym została zaprezentowana oferta banku w zakresie wspierania przedsiębiorczości, rozwoju innowacji technologicznych i działalności polskich firm na zagranicznych rynkach. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia targów i polskiego stoiska BGK reprezentowali członkowie Zarządu Przemysław Cieszyński i Radosław Kwiecień oraz dyrektor zarządzająca Elżbieta Bhagat.

 

Targi w Hanowerze to doskonała okazja do kompleksowej promocji polskiej gospodarki, budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii oraz nawiązania relacji biznesowych. Na Hannover Messe, obok przedstawicieli rządów Polski i Niemiec, obecne są niemieckie organizacje przemysłowe i największe firmy.