Powrót

HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ w multimedialnej opowieści

 

Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza na widowisko 3D

Nowoczesna technologia w modernistycznej oprawie – to połączenie wydaje się oryginalne i odważne. Jednak Bank Gospodarstwa Krajowego w swojej historii wielokrotnie dowiódł, że nie boi się ani oryginalnych przedsięwzięć, ani odważnych decyzji. W sobotę 10 listopada fasadę centrali banku przy rondzie de Gaulle’a w Warszawie rozświetli widowisko 3D, które zabierze widzów w podróż w przeszłość.

Multimedialna opowieść zaprezentuje niemal wiek działalności Banku Gospodarstwa Krajowego – od jego powstania w latach 20. ubiegłego wieku po czasy współczesne – która jest nierozerwalnie związana z losami niepodległej Polski. Na modernistycznej elewacji budynku widzowie będą mogli podziwiać m.in. czołowe postaci naszej niepodległości i kluczowe inwestycje BGK w II Rzeczpospolitej, które pomogły odbudować polską państwowość.

- Gmach naszego banku był świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń, ale pierwszy raz w swojej kilkudziesięcioletniej historii stanie się sceną takiego spektaklu – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. – To, co opowiemy podczas widowiska i jak to zrobimy, jest w pewnym sensie metaforą naszego działania jako instytucji. BGK ma solidne fundamenty i wspaniałą przeszłość, a jednocześnie współkreuje teraźniejszość i przyszłość naszego kraju.

Odbędzie się pięć pokazów trójwymiarowego widowiska – o godz. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00 i 21.00. Będzie ono zarazem elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i inauguracją wystawy HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ, objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, którą w siedzibie banku będzie można zwiedzać do końca roku.