Powrót

Aktualności

Koncert charytatywny Chwała Ukrainie, Dzisiaj Ukraina jest kobietą

Bank Gospodarstwa Krajowego zaprasza na koncert charytatywny „Chwała Ukrainie. Dzisiaj Ukraina jest kobietą”. Koncert odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia 2022 r., w godz. 19-22, na placu Piłsudskiego w Warszawie. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych będzie wolny.

„Dedykujemy ten koncert kobietom, które są tu, w Polsce, rozdzielone od swoich mężów, ojców, synów; które potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego, ale także duchowego, psychicznego – powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK”. Aż 96 proc. spośród uchodźców wojennych z Ukrainy to kobiety i dzieci  – tak wynika z bazy Pesel prowadzonej przez MSWiA.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Ukrainy. Wpłaty możliwe będą przez BLIK oraz bezpośrednio na specjalnie utworzone konto: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002 (tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy, odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy).

Koncert odbędzie się w prawosławny Poniedziałek Wielkanocny. Transmisja będzie dostępna między innymi na kanale TV Ukraina24 oraz na Facebooku BGK

Podczas koncertu będzie można również usłyszeć najnowszą kompozycję Adama Sztaby pt. „Mamy siebie”. W trakcie tego wykonania na scenie pojawi się ponad sto osób w geście solidarności polskich artystów z narodem ukraińskim.

Ponadto, ukraińscy artyści zaśpiewają razem utwór „Czerwona Kalina”. Początkiem utworu będzie nagranie wokalisty zespołu Boombox, którego użył zespół Pink Floyd do stworzenia swojej wersji piosenki.

Ukraińskie gwiazdy wystąpią także na żywo podczas połączeń telemostem z Kijowem (studio Ukraina24) oraz ze Lwowem (studio NTA).

Aktualna lista artystów dostępna jest na stronie koncertuУкраїнська версія.

Więcej komunikatów znajdziesz na stronie Biura Prasowego.