Powrót

Gwarancje de minimis z nagrodą „Teraz Polska”!

9 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Teraz Polska”. Podczas XXX edycji konkursu kapituła doceniła działalność BGK i przyznała nagrodę gwarancjom de minimis

Gwarancje de minimis są na rynku usług bankowych od 2013 roku i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród banków i przedsiębiorców. To skuteczny instrument, który wspiera sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Wczoraj gwarancje de minimis dołączyły do prestiżowej listy laureatów konkursu w kategorii usługi obok m.in. instrumentów wsparcia eksportu BGK z ochroną ubezpieczeniową KUKE SA (laureata XXII edycji konkursu). Statuetkę w imieniu BGK odebrała prezes Beata Daszyńska-Muzyczka i wiceprezes Włodzimierz Kocon.

Bank Gospodarstwa Krajowego, którym kieruję, jest istotnym elementem tarczy antykryzysowej. Z Krajowego Funduszu Gwarancyjnego udzieliliśmy gwarancji de minimis w nowej formule już dla prawie 13 tysięcy transakcji, a wartość zabezpieczonych w ten sposób kredytów to blisko 7 miliardów złotych. Nikt jednak nie działa tu sam, nasze gwarancje nic by nie dały bez banków gotowych do kredytowania firm, które są w trudnej sytuacji – powiedziała prezes.

Fundacja Godła „Teraz Polska” co roku przyznaje nagrody produktom i usługom, które odznaczają się najwyższą jakością. Fundacja na bieżąco identyfikuje trendy w polskiej gospodarce oraz promuje innowacyjne metody produkcji i współpracę świata nauki z biznesem. Godło „Teraz Polska” to jedna z najsilniejszych marek gospodarczych w naszym kraju.

Pełną relację z uroczystości można obejrzećtutaj