Powrót

Grupa PFR ogłasza strategię współpracy instytucji rozwoju

Grupa PFR ogłasza strategię współpracy instytucji rozwoju

14 grudnia podczas uroczystości z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego zaprezentowana została strategia działania instytucji współpracujących w ramach Grupy PFR.

​Wspólne działanie instytucji rozwoju (PFR, BGK, ARP, KUKE, PARP, PAIIZ) jest elementem realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która przewiduje stworzenie silnego centrum kompetencyjnego oraz wzmocnienie zdolności finansowania projektów kluczowych dla polskiej gospodarki. Grupa PFR ogłosiła dzisiaj uruchomienie zintegrowanego centrum informacji i obsługi dla przedsiębiorców, samorządów i klientów indywidualnych zainteresowanych instrumentami rozwoju.

Obecny na uroczystości Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów mówił: - Stawiamy na wysoką jakość oraz uporządkowany nadzór kilku instytucji pod skrzydłami Polskiego Funduszu Rozwoju. Jednak, co najistotniejsze - na całą naszą aktywność i służebną rolę patrzymy właśnie od strony odbiorców, czyli polskiego małego i dużego biznesu, inwestorów krajowych i zagranicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego - powiedział. To dla nich utworzony został "jeden kontakt" w PFR, dzięki któremu zostaną kompleksowo obsłużeni poprzez możliwość skorzystania z blisko 70, szytych na miarę ich potrzeb, nowoczesnych instrumentów finansowych i innych produktów. Tym samym robimy kolejny krok w realizacji Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, dzięki któremu polska gospodarka ma realną szansę na zwiększenie swojej konkurencyjności i innowacyjności.

Gospodarz uroczystości, Prezes Paweł Borys dodał, że dzięki dobrej współpracy wielu instytucji, w kilka miesięcy od powołania Polskiego Funduszu Rozwoju uruchamiamy uporządkowaną ofertę instrumentów rozwojowych oraz jeden punkt kontaktu dla przedsiębiorstw, samorządów i osób zainteresowanych pozyskaniem informacji na ich temat. - Jest to pierwszy etap tego projektu, a na 2017 rok planujemy dalszą rozbudowę dostępnych funkcjonalności serwisu elektronicznego i telefonicznego Grupy PFR. W ten sposób chcemy ułatwić odbiorcom dostęp do naszych produktów i podnieść jakość obsługi.

Podczas spotkania głos zabrali prezesi wszystkich podmiotów współpracujących w Grupie PFR, wśród nich Prezes Beata Daszyńska-Muzyczka. W swoim przemówieniu podkreślała, że BGK jako państwowy bank rozwoju jest katalizatorem programów i projektów ważnych dla polskiej gospodarki, służąc swoim potencjałem, wiedzą i doświadczeniem i że taką misję będzie kontynuować w ramach Grupy. - Będziemy działać na rzecz rozwoju kraju poprzez partnerską współpracę, wspierać przedsiębiorców, programy rządowe i jednostki samorządu terytorialnego w realizacji ich zadań. Mamy potencjał reprezentowany przez 12 mld zł kapitału, mamy wiedzę reprezentowaną przez naszych ekspertów o wysokich kompetencjach, mamy chęć do działania. Wspólna praca to sukces, do którego będziemy dążyć - mówiła Prezes BGK.

Informacja o ofercie Grupy PFR dostępna jest na portalu informacyjnym www.pfr.pl wspieranym przez doradców telefonicznego centrum kontaktu pod numerem 800 800 120.