Powrót

Fundacja BGK wśród finalistów konkursu Dobroczyńca Roku 2015

Fundacja BGK znalazła się w gronie finalistów konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku 2015".

Organizatorem konkursu promującego najciekawsze i najbardziej wartościowe działania społeczne polskich firm jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundację BGK nominowało Centrum Edukacji Obywatelskiej za wspólne tworzenie innowacyjnego programu „Młody Obywatel", w ramach którego w 2014 r. niemal trzy tysiące młodych ludzi z całej Polski przeprowadziło działania lokalne w swojej okolicy. Pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach wolontariatu pracowniczego prowadzą wspólnie z animatorami CEO lekcje o finansach dla młodzieży.

O nagrodzie zdecydują głosy internautów. Czekamy na Wasze głosy!

Zasady głosowania:

  • aby zagłosować, należy wejść na stronę glosuj.dobroczyncaroku.pl/
  • głosujesz podając swój e-mail lub logując się do Facebooka,
  • potwierdzasz oddanie głosu klikając w link, który zostanie przesłany na adres e-mail,
  • możesz oddać 1 głos każdego dnia,
  • głosowanie trwa od 23 marca do 13 kwietnia br.


Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali finałowej 26 maja br.

O programie „Młody Obywatel"

W Fundacji BGK działamy na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, budowy kapitału społecznego oraz popularyzacji idei wolontariatu. Od 5 lat prowadzimy wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej innowacyjny program „Młody Obywatel". Jego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym młodzi ludzie mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. Zależy nam na tym, aby młodzież uczyła się pracy zespołowej, komunikacji, nawiązywania współpracy z sojusznikami i prowadzenia działań w swoich społecznościach lokalnych.

Podczas 5. edycji programu młodzież szkolna z całej Polski zrealizowała blisko 180 inicjatyw w 3 obszarach tematycznych: „Lokalni architekci", „Z(a)maluj na lokalnie" oraz „Rozegraj okolicę". Młodzi aktywiści: twórcy murali, organizatorzy gier miejskich i projektanci przestrzeni publicznej, odkrywali miejsca warte uwagi, ozdabiali okolicę i sprawdzali, czy najbliższe otoczenie jest przyjazne, bezpieczne i tak samo dostępne dla mieszkańców o różnych potrzebach.

W 2014 roku 2936 uczniów z 261 zespołów młodzieżowych przeprowadziło działania lokalne w swojej okolicy, 20 uczestników wzięło udział w tygodniowych warsztatach Letnie Laboratorium Liderówka, 12 projektów uczniowskich otrzymało granty na dodatkowe działania. Pracownicy Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach wolontariatu pracowniczego przeprowadzili wspólnie z animatorami CEO 28 lekcji o finansach dla 621 uczniów.

Fundacja BGK powołana została przez Bank Gospodarstwa Krajowego - państwowy bank rozwoju, którego misją jest inicjowanie i wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.