Powrót

BGK z nagrodą w konkursie Najlepszy Bank 2019 „Gazety Bankowej”

Beata Daszyńska-Muzyczka odebrała prestiżowe wyróżnienie dla Banku Gospodarstwa Krajowego. W 28. edycji konkursu „Najlepszy Bank” organizowanego przez  Gazetę Bankową, jury przyznało nam nagrodę specjalną, m.in. za błyskawicznie udzielone wsparcie w czasie kryzysu COVID-19.

Gazeta Bankowa co roku wskazuje liderów bankowości komercyjnej i spółdzielczej. W swoim rankingu przedstawia najbardziej efektywne banki w tych 2 kategoriach.

Jak powiedział redaktor naczelny Gazety Bankowej Maciej Wośko - Znaleźliśmy się w wyjątkowym czasie, zatem na uwagę zasługuje też wyjątkowy bank. Nagrodę Specjalną Konkursu Najlepszy Bank 2019 „Gazety Bankowej”przyznano za wsparcie udzielone błyskawicznie w czasie kryzysu COVID-19 oraz za rzetelne wypełnianie roli państwowego banku rozwoju.

Nagrodę w imieniu BGK odebrała prezes Beata Daszyńska-Muzyczka: Ten rok zaczął się jak każdy inny. Otwieraliśmy szampana, podsumowaliśmy rok 2019 i z optymizmem patrzyliśmy na 2020. Potem mieliśmy styczeń, (…) luty i nagle – jak czarny łabędź – pojawił się kryzys, miliardy ludzie zamknęło się w domach. Z dużą niepewnością patrzyliśmy w przyszłość. Dobry pakiet pomocowy dał pewność, że zamknięcie w domach nie oznacza zamknięcia na zawsze, tylko wspólne działanie pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego. Stworzyliśmy wachlarz rozwiązań, aby obniżyć koszty, dać potem nadzieję na utrzymanie miejsc pracy i pokazać, że każda trudna sytuacja jest szansą na budowanie nowej przyszłości - powiedziała prezes BGK odbierając nagrodę.

W kategorii Najlepszy bank komercyjny 2020 – bank duży, zwyciężył Bank Pekao SA. Najlepszym bankiem komercyjnym w kategorii Bank mały i średni został Bank Ochrony Środowiska SA. Tytuł Najlepszego Banku Spółdzielczego 2020 zdobył Lubelski Bank Spółdzielczy w Końskowoli.