Powrót

BGK rozpoczyna współpracę z ORLEN Upstream Canada

 

  • Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę kredytową z ORLEN Upstream Canada Ltd.
  • Wartość kredytu wyniesie 150 mln CAD (ok. 453 mln PLN) i pozwoli na finasowanie bieżącej działalności i planów rozwojowych spółki z Grupy ORLEN w zakresie poszukiwań i wydobycia węglowodorów w Kanadzie.


Zgodnie z założeniami dla obszaru poszukiwań i wydobycia, PKN ORLEN planuje dalsze zwiększanie wydobycia w Kanadzie do 16 tys. boe/dziennie oraz wzrost zasobów 2P do poziomu 53 mln boe w roku 2017. Kredyt udzielony jest na rynkowych warunkach, ma charakter krótkoterminowy z możliwością przedłużenia na kolejne okresy. Podpisana umowa jest zgodna ze strategią rozwoju BGK, która zakłada współpracę z największymi polskimi przedsiębiorstwami o globalnym zasięgu.

- Polskie firmy coraz odważniej wychodzą poza rynek lokalny, by zwiększać swoją konkurencyjność. Budujemy naszą pozycję państwowego banku rozwoju i mamy potencjał, by do końca roku znacząco zwiększyć wartość naszego zaangażowania w ekspansję i eksport. Wkrótce także poprzez nasz fundusz kapitałowy - powiedział Jacek Szugajew, wiceprezes Zarządu BGK.