Logo BGK oraz Certyfikat Top Employer Polska 2021

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) został wyróżniony nagrodą Najlepszego Pracodawcy 2021 przyznawaną przedsiębiorstwom, które angażują się w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi. W tym roku, certyfikowano i nagrodzono ponad 1600 najlepszych pracodawców w 120 krajach na pięciu kontynentach. 

- Jest mi niezmiernie miło, że po raz trzeci z kolei zostaliśmy nagrodzeni tytułem Top Employer, szczególnie, że ten rok był naprawdę wymagający. Musieliśmy zorganizować narzędzia do pracy zdalnej i przystosować się do nowych okoliczności w taki sposób, by efektywnie i z niezmiennym zaangażowaniem wykonywać nasze obowiązki. Z dumą mogę stwierdzić, że udało nam się stworzyć warunki, które pozwalają naszym pracownikom jeszcze lepiej wypełniać misję BGK czyli wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski – powiedziała Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 6 obszarów składających się z 20 tematów, takich jak między innymi: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

 „Pomimo trudnego roku, który z pewnością wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, BGK udowodnił, że stawia pracowników swojej organizacji na pierwszym miejscu. Z dumą dzielimy się tegorocznymi wyróżnieniami i gratulujemy organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach w programie Top Employers Institute” – poinformował David Plink, CEO Top Employers Institute.

Top Employers Institute jest globalnym autorytetem badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi, który pomaga optymalizować najlepsze praktyki wzbogacające środowisko pracy. Organizacje biorące udział w programie certyfikacji Top Employers Institute zostają poddane weryfikacji, zaś dzięki otrzymaniu certyfikatu mogą wzmocnić status pożądanego pracodawcy. Certyfikowani Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 7 milionów pracowników na całym świecie.

Więcej komunikatów znajdziesz na stronie Biura Prasowego