BGK partnerem ŚDM

Nasz bank był partnerem obsługi medialnej Światowych Dni Młodzieży. Dofinansowaliśmy organizację oficjalnych centrów prasowych, a nasze materiały o wkładzie BGK w wizerunek nowoczesnej Polski zamieściliśmy w informatorze dla mediów. Dzięki dotarciu do tysięcy dziennikarzy z niemal całego świata mogliśmy maksymalnie wykorzystać zasięg oddziaływania ŚDM.

 

Światowe Dni Młodzieży były niepowtarzalną szansą promocji dla Polski i polskich marek ze względu na globalny zasięg wydarzenia, międzykulturowy charakter i olbrzymie zainteresowanie międzynarodowych mediów. To wielkie przedsięwzięcie, które dało wyjątkową okazję do promowania naszego kraju, nie tylko kultury, historii i dziedzictwa narodowego, ale też polskich miast, rodzimych produktów i przedsiębiorców.

Opracowaliśmy specjalny dodatek do dwujęzycznego informatora dla dziennikarzy, gdzie przedstawiliśmy wkład BGK w rozwój kraju i polskiej gospodarki, zaprezentowaliśmy największe inwestycje i realizowane programy wspierające polskie społeczeństwo i polskich przedsiębiorców. Zamieściliśmy logo BGK w zorganizowanych w Krakowie, Częstochowie i Brzegach centrach prasowych, gdzie akredytowało się ponad 5,5 tys. dziennikarzy polskich i zagranicznych.

Światowe Dni Młodzieży w Polsce odbiły się szerokim echem w światowych mediach. Podsumowując wizytę Papieża Franciszka, prasa zaraz obok jego umiejętności zjednywania sobie sympatii młodzieży oraz wielkiego entuzjazmu uczestników, podkreśla również doskonałą organizację ŚDM. Zagraniczni dziennikarze, którzy przyjechali do Polski relacjonować wydarzenie, określali Kraków jako piękne, przyjazne i czyste miasto. Wielu mówiło o gościnności Polaków, zaangażowaniu młodych ludzi, chwaliło polską kuchnię i polskie produkty. Wysoko oceniono też bezpieczeństwo i obecność służb medycznych na terenie całego miasta oraz podczas uroczystości.

Nasz bank podczas ŚDM reprezentował Prezes Mirosław Panek. W spotkaniu z Papieżem w Brzegach oraz w Tauron Arenie uczestniczyli także przedstawiciele centrali oraz oddziałów w Krakowie, Katowicach i Kielcach. Światowe Dni Młodzieży już za nami, ale na długo pozostaną w pamięci!