BGK partnerem Investment Forum & Awards Gala

We wtorek spotkaliśmy się z przedstawicielami sektora rynków inwestycyjnych oraz polskimi izagranicznymi przedsiębiorcami podczas corocznego forum. Rozmawialiśmy o perspektywach inwestycji w Polsce i za granicą oraz o potencjalnych kierunkach rozwoju.

W tym roku kongres odbywał się pod hasłem „Inwestycje – Kapitał – Innowacje ”. Nasz bank pełnił rolę partnera wydarzenia. Dyrektor Biura Transakcji Zagranicznych, Arkadiusz Zabłoński wystąpił w panelu „Polskie firmy na globalnej arenie”. Razem z pozostałymi uczestnikami rozmawiał o szansach i barierach w ekspansji zagranicznej polskich firm oraz o możliwych do zagospodarowania niszach.  

Region Mazowiecki BGK reprezentował na konferencji dyrektor Piotr Pokropek. Spotkanie było okazją do wymiany informacji z liderami biznesu i przedstawicielami dużych przedsiębiorstw, będących naszymi potencjalnymi klientami. Wśród gości nie zabrakło też firm, które współpracują już z BGK.

Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala rozdania „Diamentów Inwestycji”. Nagrody są wręczane w 12 kategoriach i mają na celu uhonorowanie przedsiębiorców oraz firm, które w ostatnim roku dokonały istotnych dla polskiej gospodarki inwestycji w kraju i za granicą. Dyrektor zarządzająca Pionem Sprzedaży Produktów Bankowych, Elżbieta Bhagat wręczyła nagrodę w kategorii „Polski inwestor roku za granicą”. Laureatem została Grupa Pietrucha – przedsiębiorstwo produkcyjne, handlowe i usługowe o globalnym zasięgu, działające w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. W 2012 roku firma rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne i rozwija swoją działalność głównie w regionach narażonych na skutki zmian klimatycznych, m.in. w Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryce.

To kolejny przykład realizowania naszej strategii biznesowej poprzez wspieranie polskich przedsiębiorców w rozwoju i ekspansji zagranicznej.