Gala Wolontariatu31 marca 2011 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu, podczas której BGK otrzymał wyróżnienie w konkursie Europejskich Nagród Wolontariatu Pracowniczego za zaangażowanie w promocję wolontariatu. Honorowymi gościem uroczystości był prezydent Bronisław Komorowski z małżonką.

- To dla nas wielka radość, bo dzięki tej gali możemy w symboliczny sposób podziękować wszystkim, którzy dają w sposób bezinteresowny coś innym - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski.
Z kolei Dariusz Pietrowski, prezes Centrum Wolontariatu dodał, że aby osoba pracująca zawodowo mogła podjąć trud dodatkowego działania na rzecz innych, potrzebne jest wsparcie pracodawcy.

Europejskie Nagrody Wolontariatu Pracowniczego w Polsce przyznawane przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu są częścią konkursu realizowanego w 23 krajach w związku z obchodzonym Europejskim Rokiem Wolontariatu 2011.

Podczas gali wręczono również nagrody w konkursie „Barwy Wolontariatu" ukazującym wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy.