Prezes BGK Tomasz Mironczuk i Marat Cherdabayev podpisują umowęBank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę dotyczącą finansowania budowy hotelu apartamentowego w Kazachstanie. Kredyt został udzielony inwestorowi, kazachskiej spółce Astra Residence LLP w ramach Rządowego Programu Wspierania Eksportu. Generalnym wykonawcą inwestycji realizowanej w formule "pod klucz" jest polska firma BUDMEX.

Przedmiotem kontraktu jest budowa hotelu apartamentowego w mieście Atyrau. Miasto jest obecnie dużym ośrodkiem wydobywczo-przetwórczym ropy naftowej nad morzem Kaspijskim

Kredyt dla Astra Residence LLP został udzielony w formule „Kredytu dla nabywcy w ramach ochrony ubezpieczeniowej KUKE". W ramach ww. finansowania Bank udziela spółce kredytu stanowiącego do 85% kwoty kontraktu. W kwocie kredytu zawarta jest transza finansująca składkę KUKE.

 

W ramach kontraktu firma Budmex zbuduje w Atyrau, w formule „pod klucz", sześciopiętrowy obiekt hotelowy składający się z 36 lokali. Apartamenty będą przeznaczone na wynajem długoterminowy dla kadry menadżerskiej wyższego szczebla międzynarodowych oraz kazachskich firm z branży naftowo-gazowej działających w obszarze miasta Atyrau.

Firma Budmex działa na terenie Uzbekistanu od 2007 roku. W okresie sezonu budowlanego, przedsiębiorstwo zatrudnia do 500 specjalistów budowlanych z Polski oraz ww. krajów. Od momentu założenia Budmex zrealizował m.in. budowę sportowego kompleksu w Taszkencie, kompleksu basenowego z pełną kompletacją, kontrakty w Uzbekistanie i Kazachstanie ROPWIM na ochronę cmentarzy żołnierzy z Armii Gen. Andersa. Obecnie Budmex przygotowuje się do realizacji trzech obiektów w tym centrum biznesu w Tadżykistanie mieście Duszanbe oraz dwóch kontraktów w Tadżykistanie na budowę 25 piętrowego centrum biznesowego oraz budowę trzech bloków mieszkalnych z biznes centrum w Kazachstanie.