Powrót

Bank Gospodarstwa Krajowego z certyfikatem Najlepszego Pracodawcy (Top Employer) 2019

Bank Gospodarstwa Krajowego z certyfikatem Najlepszego Pracodawcy (Top Employer) 2019

Wyjątkowe warunki pracy, stawianie pracowników na pierwszym miejscu i partnerska współpraca to cechy najlepszych pracodawców. Bank Gospodarstwa Krajowego został oficjalnie uznany przez Top Employers Institute jako Najlepszy Pracodawca 2019 za spełnianie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi.   

Najlepsi Pracodawcy (Top Employers) to organizacje, które stworzyły i wdrożyły najlepsze praktyki HR, a także tworzą środowisko pracy wzmacniające i rozwijające pracowników. 

Jesteśmy wyjątkową organizacją – bankiem z misją. Wszyscy swoją codzienną pracą wspieramy rozwój społeczno-gospodarczy Polski i stale podnosimy jakość życia Polaków. Nasze ostatnie badanie pokazało, że aż 83 proc. pracowników jest dumnych z pracy w BGK. Dzięki naszej wspólnej, codziennej pracy: tworzeniu efektywnych procesów, dobrych narzędzi, możliwości rozwoju, skutecznej komunikacji i silnym liderom, mogliśmy stanąć do konkursu i znaleźć się w grupie najlepszych pracodawców na świecie. To wyróżnienie pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku a tworzenie coraz bardziej angażującego środowiska pracy w naszym banku ma sens - mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak Bank Gospodarstwa Krajowego został Najlepszym Pracodawcą (Top Employer) 2019?

Top Employers Institute to niezależna organizacja, która analizuje, za pomocą globalnego badania, praktyki zarządzania zasobami ludzkimi. Oznacza to, że certyfikat Top Employers otrzymują tylko te organizacje, które spełniają wymagane standardy. 

Top Employers Institute ocenił  praktyki HR na podstawie analizy 100 pytań o 600 praktyk HR dotyczących:

  • Strategii rozwoju talentów
  • Planowania zasobów ludzkich
  • Pozyskiwania talentów
  • Wdrażania nowych pracowników
  • Szkoleń i rozwoju 
  • Zarządzania wynikami 
  • Rozwijania umiejętności przywódczych 
  • Rozwoju kariery i planowania sukcesji 
  • Wynagrodzeń i innych świadczeń 
  • Kultury

Top Employers Institute ocenił wdrażanie i działanie tych praktyk a także sprawdził, w jaki sposób wspiera je strategia i technologia, jaka jest rola zarządu i dyrekcji oraz w jaki sposób dokonuje się pomiarów ich jakości.

Wierzymy, że organizacje, które zdobyły certyfikat Top Employer 2019 zapewniają wyjątkowe warunki pracy, stale je rozwijają, stawiając swoich pracowników na pierwszym miejscu. Firmy te pomagają wzbogacić świat pracy dzięki zaangażowaniu w tworzenie doskonałych miejsc pracy i dzięki temu są uznawane za pracodawcę z wyboru – mówi David Plink, CEO Top Employers Institute.