Powrót

Bank Gospodarstwa Krajowego partnerem Smart City Forum – inicjatywy poświęconej inteligentnym miastom.

Bank Gospodarstwa Krajowego partnerem Smart City Forum – inicjatywy poświęconej inteligentnym miastom.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji Bank Gospodarstwa Krajowego był partnerem Smart City Forum, które odbyło się pod koniec września br. w Warszawie. Wydarzenie to zgromadziło ok. 600 uczestników w tym prezydentów polskich miast, przedstawicieli urzędów marszałkowskich, administracji lokalnej oraz biznesu.

 

Forum to doskonałe miejsce na efektywną wymianę opinii oraz doświadczeń między biznesem, a jednostkami samorządu terytorialnego. Dyskutowano między innymi nt. idei budowania inteligentnych miast oraz strategii zarządzania miastem, omawiane były również innowacyjne rozwiązania  systemów płatności w miastach oraz sposoby na skuteczną komunikację z mieszkańcami.

W debacie pt. „Współpraca w ramach gmin, powiatów, miast”  prowadzonej przez Roberta Biedronia, Prezydenta Miasta Słupsk dyskutowano między innymi  nt. projektów technologicznych oraz informatycznych, które ułatwiają życie mieszkańcom miast. Paweł Lisowski, Dyrektor ds. Współpracy z Samorządami Terytorialnymi, podkreślił rolę Banku Gospodarstwa Krajowego w finansowaniu takich skomplikowanych projektów. Zaznaczył, że aktywność BGK powala finansować długoterminowo i dopasować indywidualną ofertę do każdego projektu.