Powrót

Bank Gospodarstwa Krajowego obchodzi swoje 90-lecie na „pewuce”

Bank Gospodarstwa Krajowego obchodzi swoje 90-lecie na „pewuce”

 

Bank Gospodarstwa Krajowego obchodzi w tym roku swoje 90-lecie. Jednym z elementów obchodów jest udział banku w Powszechnej Wystawie Krajowej (nawiązującej do słynnej przedwojennej „pewuki"), która ruszyła dzisiaj w Poznaniu.

Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska 1989 - 2014" odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 2 - 15 czerwca 2014 roku. Wydarzenie, nad którym patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, jest niepowtarzalną okazją do tego, by przedstawić polskie sukcesy 25-lecia w takich dziedzinach, jak: Gospodarka, Samorząd, Kultura, Obywatel. Bank Gospodarstwa Krajowego jest Partnerem Głównym wystawy świętując tym samym swoje 90-te urodziny. Formuła Powszechnej Wystawy Krajowej, której pierwsza edycja odbyła się 85 lat temu, jest unikatowa w skali kraju. Tak pisano o obecności BGK na „pewuce" w 1930 r.

 

„...ze względu na doniosłą rolę wielkiego ośrodka finansowego dla głównych dziedzin życia ekonomicznego Polski i będąc przedmiotem powszechnego zainteresowania ze strony szerokich mas ludności, Bank Gospodarstwa Krajowego nie mógł pominąć okazji, jaką mu dawała Powszechna Wystawa Krajowa do zaznajomienia własnego społeczeństwa i zagranicy z zadaniami, jakie ma on do wykonania oraz ze swym dotychczasowym dorobkiem"

 

Nawiązując do przedwojennych tradycji również na wystawie w 2014 r. BGK przedstawi najważniejsze wydarzenia i przedsięwzięcia, w których angażował się przed wojną i współcześnie, pełniąc rolę banku wspierającego rozwój społeczno-gospodarczy Polski.